Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 22. veebruar 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Maaeluminister andis üle ministeeriumi teenetemärgid

Maaeluminister andis üle ministeeriumi teenetemärgid
Foto: Maaeluministeerium
Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna, 22. veebruaril, maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle ministeeriumi teenetemärgid.

„Teenetemärkide jagamine on üks viis, kuidas tunnustada maaelu edendajate hindamatut pühendumust ja saavutusi,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Maaelu püsib just tänu eesmärkidele pühendunud inimeste ettevõtmistele ning tänasel pidulikul Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel on au tänada 2016. aasta silmapaistvamaid maaelu edasiviijaid.“ – Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees alates 2002. aastast, kes alustas parimate taimekasvatajate, lihaveise- ja piimakarjakasvatajate ning maamajanduseriala õpetajate ja õpilaste tunnustamise traditsiooni. – Eesti Taimekasvatuse Instituudi Geenipanga juhataja, põllumajandusliku kutsetegevuse edendaja. – Põllumajandusameti Põlva Keskuse juhataja, kes on teostanud Põlvamaa seemnete valdkonna kontrolltoiminguid alates aastast 1978. – Põlvamaa Veterinaarkeskuse peaspetsialist, kes on kogu oma tööelu jooksul seisnud Eesti inimeste lauale jõudva toidu puhtuse ja kvaliteedi eest. – Kalamajandi Carpio omanik, kalakasvajataja ja vesiviljeluse populariseerija. – Pika staažiga hinnatud taimekasvatuse konsulent Raplamaalt, keda on kahel korral valitud aasta parimaks konsulendiks.i – Saaremaa Lihatööstuse peatehnoloog, kes on andnud oma tegevusega suure panuse Eesti toidukultuuri ning sektori arengusse. – Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimekaitse osakonna juhataja, kelle laiem uurimisvaldkond on tolmendajad. – Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu labori juhataja, kelle initsiatiivil on välja arendatud Baltikumi kõige omanäolisem, tänaseks Eestis ainus tegutsev kaasaegne veiste seemendusjaam Kehtnas. – Põllumajandusettevõtja, kelle ettevõtted on Laekvere ja Väike-Maarja valdade olulisteks tööandjateks alates 1993. aastast. – Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti peadirektori asetäitja, kelle juhtimisel on välja töötatud finants- ja juhtimisarvestuse süsteem, mille täpsus on organisatsioonile olnud keerulistel aastatel toeks. – Põllumajandusettevõtja, kes osaleb aktiivselt Järvamaa Põllumeeste Liidu tegevuses ja on oma tööd alati südamega teinud. – Mahetootja, kes on Eestimaa Talupidajate Keskliidu silmapaistev koostööpartner ja maaelu edasiviija. - Äripäeva põllumajandusajakirjanik, kuukirjade Põllumajandus ja Metsamajandus toimetaja ning veebiportaali Põllumajandus.ee juht. - Suure osa Kodukant Hiiumaa projektide ideede autor ja eestvedaja, kes on ka aktiivne osaleja Hiiumaa LEADER tegevusgrupi töös. – Maaeluministeeriumi maaparanduse ja maakasutuse büroo juhataja, kelle initsiatiivil astus Maaparandajate Selts Vihmutuse ja Drenaaži Rahvusvahelise Komisjoni liikmeks.

Maaeluministeeriumi teenetemärgid antakse üle kahes kategoorias: kuldne ja hõbedane. Tänavu anti üle üks kuldmärk ja viisteist hõbemärki. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse eduka tegutsemise eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel.Kuldne teenetemärk

Raul Rosenberg

Hõbedane teenetemärk

Külli Annamaa

Malle Järveoja

Viive Kaarna

Riina Kalda

Lilia Kulli

Malle Mäg

Marika Mänd

Peeter Padrik

Gustav Põldmaa

Kertti-Airin Pärli

Toivo-Mart Rebane

Ivar Rosenberg

Meelika Sander-Sõrmus

Ester Tammis

Mati Tõnismäe

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751