Tere omanikuvahetus nõuab uurimiseks lisaaega

Tere omanikuvahetus nõuab uurimiseks lisaaega
Tere omanikuvahetus nõuab uurimiseks lisaaega

Konkurentsiamet alustas Tere omanikuvahetuse asjas lisamenetlust, et koguda rohkem andmeid, otsuse tegemiseks on ametil aega neli kuud.

Amet alustas Maag Grupi ja Tere omanikfirma Elveda ühinemise asjus täiendavat menetlust, mis annab ametile uurimiseks neli kuud lisaaega. "Praegu ei saa menetluse seisu ega täiendava menetluse alustamise otsuse sisu täpsemalt kommenteerida," ütles konkurentsiameti kommunikatsioonijuht Maarja Uulits.

Konkurentsiamet teeb lisamenetluse alustamise otsuse selleks, et koguda veel andmeid ning selgitada, kas vaatlusaluse koondumise puhul esineb konkurentsi kahjustavaid asjaolusid.

Tere nõukogu esimees Roland Lepp ütles, et otsuses midagi imelikku ega ootamatut ei ole, kuna Maag ootas algusest peale, et menetlemisprotsess tuleb pikk. "Arvestasime kohe, et läheb üks pluss neli kuud," rääkis ta.

Maag Grupp esitas taotluse Tere ülevõtmiseks märtsi keskel. Loa saamise järel plaanib Maag ühendada Tere Farmi Piimatööstusega ning nii laiendada Farmi tegevust Eestis ja välisturgudel. Ostutehingu tarbeks asutas Maag uue äriühingu MG Piima Invest OÜ.

Maag märkis koondumise kokkuvõttes, et tehinguni viisid saneerimisel Tere ja selle pankrotis emaettevõtja Elveda finantsraskused, mis tingisid vajaduse leida firmale uus strateegiline omanik.

Märtsi alguses teatas Maag Grupp, et ostis Nordealt ja DNB Pangalt Tere ja Terega seotud firmade laenunõuded ning sai Tere suurimaks võlausaldajaks. Samal päeval vahetas pankrotihaldur Maire Arm välja nõukogu koosseisu.

Uude nõukokku kuuluvad Pharma Holding OÜ juhatuse esimees Katre Kõvask, Kamakamaka OÜ juhatuse liige Erik Haavamäe ning ülevõtmistehingus Maagi esindanud advokaadibüroo Ellex Raidla partner Sven Papp. Uus nõukogu määras Tere uueks juhiks Margit Taltsi, kes on varem juhtinud ka Maag Gruppi. 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised