Põllumehed kimpus hanedega

Põllumehed kimpus hanedega
Põllumehed kimpus hanedega

Probleemid läbirändel hanedega üha suurenevad. Põllumeeste hinnangul ei korva riiklikud meetmed hanede tekitatud kahju ning ei võimalda ka põlde hanede eest piisavalt kaitsta.

Eesti Põllumeeste Keskliidu hinnangul kevadeti Eestist läbirändavate hanede põhjustatud probleemid aina süvenevad, mis tähendab, et põhitöö hanedega võitlemisel peavad põllumehed ise ära tegema. EPK kinnitusel on probleemi ees põllumehed üle Eesti.
"Tegelikkuses teevad nad põllumeestele märgatavat kahju, kui nad söövad ära nii rohttaimed, teraviljad ja hävitavad sellega ka saagipotensiaali," selgitas keskliidu president ja EPKK põlluma-janduse grupi esimees Tõnu Post Aktuaalsele Kaamerale.
Posti sõnul keskkonnakaitse- ja riigi-süsteemid kahju põllumehele olulisel määral ei korva ja ka bürokraatia on läinud selleks piisavalt suureks, et põllumehed pahatihti loobuvadki seda bürokraatiat täitmast.

Hetkel on riigi poolt ettenähtud hüvitis ühele kahjusaajale kuni 3200 eurot aastas. Et selle tõusu pole loota, soovivad põllumehed laiemaid võimalusi põldude kaitsmiseks hanede eest, nt hanede peletamiseks kasutada jahipüssi. Keskkonnaameti sõnul ei peeta hea tava kohaselt Euroopas lindudele jahti kevadise rände ajal, mistõttu ei näe nad ka võimalust, et seda saaks lubada.

Vaata ka Aktuaalse Kaamera uudist.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised