Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 16. august 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

PRIA: noortalunikud saavad taotleda toetust uuest nädalast

PRIA: noortalunikud saavad taotleda toetust uuest nädalast
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
28. augustist 4. septembrini saavad noortalunikud PRIAst taotleda põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetust. Toetust saab taotleda ainult e-PRIA vahendusel ning 21. augustil avame uues e-PRIAs taotluste eeltäitmise.

Toetust rahastatakse MAKi meetmest 6.3, mille tänavune eelarve on 5 miljonit eurot. Üks taotleja võib perioodil 2014-2020 saada noortaluniku toetust ühel korral summas kuni 40 000 eurot. Toetuste määramise kohta teeb PRIA otsused 60 tööpäeva jooksul pärast taotluste vastuvõtu lõppu.

Tingimused toetuse saamiseks on valdavalt samasugused, nagu mullu sügisel toimunud esimeses taotlusvoorus. Tingimused kehtestab maaeluministri määrus, millesse on tehtud sisulisi muudatusi:

Muutus vanusepiiri nõue – varem pidi ettevõtja olema taotluse esitamise ajal alla 40 aasta vana, nüüd saavad taotlusi esitada ka 40-aastased.

Teine muudatus sätestab, et toetust ei saa sellise tegevuse elluviimiseks, mis jääks Harju, Rapla ja Pärnu maakonnas algatatud maakonnaplaneeringute kohaselt Rail Balticu trassikoridori.

Loe toetuse kohta täpsemalt SIIT

 

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751