Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 9. november 2017

Nutikas tuvastamissüsteem hindab ulukikahju

Nutikas tuvastamissüsteem hindab ulukikahju
Autor: Agritechnica 2017 press

Loomade ja ilmastikuolude - rahe, intensiivsed sademed, öökülmad, maapinna pehmenemine ja üleujutused - põhjustatud kahju tavapärane hindamine on raske, vaevaline, aeganõudev ja ebatäpne ning seetõttu mitte kuigi veenev. Ebaselgused saagikao hinnangus on sageli kahju tekitajate ja kindlustusseltside vaheliste konfliktide põhjuseks.

Selle probleemi lahendus on nüüd olemas ja Agritechnika messil saavad huvilised tutvuda 3D-pilditöötlusseadmega Smart Crop Damage Identification (SCDI), mis tuvastab ulukite tekitatud kahju.

Seade võimaldab vegetatsiooniperioodi lõpus isegi kõrgekasvuliste taimede puhul salvestada saagikaoandmeid ning teha kahjuhinnanguid. SCDI töötleb droonide abil madalal kõrgusel tehtud 3D-pilte, luues pildistamiseks planeerimistarkvara abil stabiilsel kõrgusel pikisuunas paralleelsed teed. SCDI kõrvutab salvestatud pildid olemasolevate LIDAR-i (Light Detection and Ranging) laserandmetega ning arvutab automaatselt kahjustuste määra. Saadaval on ka teised pildistamis- ning hindamismeetodid.

Intelligentne andmete kogumine ei sega põllul töötamist. Süsteem aitab põlluharijatel vähendada  varude kontrollimisele, loomade eest hoolitsemisele ja kvaliteedi tagamisele kuluvat tööaega.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736