Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 10. november 2017

Lihtne lahendus lameda põhjaga viljamahutitele

Lihtne lahendus lameda põhjaga viljamahutitele
Autor: Agritechnica 2017 press

Lameda põhjaga viljamahutid pakuvad püstiste koonilise põhjaga mahutitega võrreldes suuremat ladustamismahtu. Esimeste puuduseks on aga see, et need ei tühjene kunagi täielikult ning teatud osa teravilja jääb mahutisse.

Kogu teravilja väljalaadimiseks on vaja lisada mobiilsed teod, mis aga teatud hetkel vajavad käsitsi etteandmist – see on tolmune, aeganõudev ja vaevaline töö, mis on ühtlasi ohtlik, kuna masinate lähedal töötamisega kaasneb vigastuse oht.

Agritechnica messil saab pärjatud hõbemedaliga ülilihtne Flexwave vilja väljalaadimise süsteem, mis koosneb kahest, mahuti väljalaskeava etteanduri kummalegi küljele paigaldatud õhkpadjast.

Pealelaadimise ajal pole õhkpadjad täispuhutud, vaid katavad mahuti põhja ja seinu, ulatudes väljalaadimise ajal tekkiva teravilja koonuse tipuga samale kõrgusele. Väljalaadimise ajal voolab vili esialgu raskusjõu tõttu väljalaskeava etteandurisse. Kui viljavool katkeb, täitub esimene padi õhuga ning lükkab hunniku seinast eemale mahuti keskele. Kui mahuti esimene osa on täiesti tühi, korratakse protsessi mahuti teises osas - enne seda aga tühjeneb esimene padi õhust. Protsessi lõpus tõmbavad kaks rihma tühjad õhkpadjad algsesse asendisse tagasi. Tühjendusprotsess on kaugjälgitav, seega on mahutit võimalik uuesti täita, ilma et inimesed sinna põhjaliku väljalaadimise tagamiseks peaksid sisenema. 

Flexwave Grain väljalaadimise süsteem on väga lihtne lahendus, mida saab paigaldada olemasolevatele lameda põhjaga mahutitesse. See tühjendab mahuti ilma aeganõudva ja ohtliku käsitsitööta

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736