Lameda põhjaga viljamahutid pakuvad püstiste koonilise põhjaga mahutitega võrreldes suuremat ladustamismahtu. Esimeste puuduseks on aga see, et need ei tühjene kunagi täielikult ning teatud osa teravilja jääb mahutisse.
- Lihtne lahendus lameda põhjaga viljamahutitele Foto: Agritechnica 2017 press
Kogu teravilja väljalaadimiseks on vaja lisada mobiilsed teod, mis aga teatud hetkel vajavad käsitsi etteandmist – see on tolmune, aeganõudev ja vaevaline töö, mis on ühtlasi ohtlik, kuna masinate lähedal töötamisega kaasneb vigastuse oht.
Agritechnica messil saab pärjatud hõbemedaliga ülilihtne Flexwave vilja väljalaadimise süsteem, mis koosneb kahest, mahuti väljalaskeava etteanduri kummalegi küljele paigaldatud õhkpadjast.
Pealelaadimise ajal pole õhkpadjad täispuhutud, vaid katavad mahuti põhja ja seinu, ulatudes väljalaadimise ajal tekkiva teravilja koonuse tipuga samale kõrgusele. Väljalaadimise ajal voolab vili esialgu raskusjõu tõttu väljalaskeava etteandurisse. Kui viljavool katkeb, täitub esimene padi õhuga ning lükkab hunniku seinast eemale mahuti keskele. Kui mahuti esimene osa on täiesti tühi, korratakse protsessi mahuti teises osas - enne seda aga tühjeneb esimene padi õhust. Protsessi lõpus tõmbavad kaks rihma tühjad õhkpadjad algsesse asendisse tagasi. Tühjendusprotsess on kaugjälgitav, seega on mahutit võimalik uuesti täita, ilma et inimesed sinna põhjaliku väljalaadimise tagamiseks peaksid sisenema.
Flexwave Grain väljalaadimise süsteem on väga lihtne lahendus, mida saab paigaldada olemasolevatele lameda põhjaga mahutitesse. See tühjendab mahuti ilma aeganõudva ja ohtliku käsitsitööta
Seotud lood
Järgmisel nädalal toimub Hannoveris taas maailma suurim põllumajandusmess AGRITECHNICA. Nagu ikka otsime meie välja need parimad palad, mida tasuks kindlasti uudistama minna. Tänane valik on John Deerelt.
Järgmisel nädalal toimub Hannoveris taas maailma suurim põllumajandusmess AGRITECHNICA. Nagu ikka otsime meie välja need parimad palad, mida tasuks kindlasti uudistama minna. Aiandustootjatele on selleks kindlasti Fruit-Teci leiutis Darwini SmaArt kaamerasüsteem.
Kuna kaasaegsed saagikad maisisordid kasvavad nelja ning enamgi meetri kõrguseks, siis on silokombaini juhi nägemisraadius väike ja häiritud.
Elektrilised mootorrattad ja autod on turule jõudnud, kuid seni pole see tehnoloogia veel tarbemasinates rakendust leidnud. Põhjuseks peetakse asjaolu, et suure jõudlusega akude väljatöötamine on paras väljakutse.
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele