Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 10. november 2017

Tootsi Turvas saab riigilt 101 tuhat eurot tootmisjääkide vältimiseks

Tootsi Turvas saab riigilt 101 tuhat eurot tootmisjääkide vältimiseks
Autor: Äripäev AS
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab Tootsi Turvast 101 730 euroga Euroopa Regionaalarengu Fondist, mille ettevõte investeerib mobiilse haamerpurusti soetamisse ning rajab kännuhakke ladustamisplatsi Pärnusse. Projekti kogumaksumus on 406 921 eurot.

Projekti eesmärk on vähendada ressursikadusid turvaste tootmisel ja vältida jäätmete teket. Haamerpurusti võimaldab ära kasutada kogu rabakändude biomassi ja toota sellest kümne aasta jooksul ligi 200 000 m³ haket, mis suunatakse soojusenergia tootmisse.

„Kui seni leidis rabadest kogutud kändudest kasutust umbes 15%, siis tänu investeeringule saame praktiliselt kõik kännud kasutada ära kvaliteetse biokütuse valmistamiseks,“ ütles ettevõtte juhatuse esimees Matti Puuronen. “Lisaks säästame kümne aasta perspektiivis 80 000 liitrit diiselkütust, mis kulunuks kändude liigutamisele ning alternatiivsete kasutusvaldkondade otsimisele.”

Tootsi Turvas ASi investeerimisprojektile eelnes ettevõtte terviklik ressursikasutuse analüüs, mille tegi OÜ Pilvero.

Tööstusettevõtete ressursitõhususe parandamiseks antakse toetust Euroopa Regionaalarengufondi (ERF) meetmest „Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus“, mille töötas välja Keskkonnaministeerium koos KIKiga. Taotlusvoor on avatud ning lisainfot töötleva tööstuse ettevõtetele mõeldud ressursiauditite ja investeeringute taotlusvooru kohta leiab KIKi kodulehelt.

Investeeringu eelduseks on ressursiauditi läbiviimine ettevõttes. Ka selleks tegevuseks on võimalik taotleda KIKist toetust. Ressursiauditeid läbiviivate ettevõtete kontaktid leiab SIIT.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616