Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 20. märts 2018

Algab väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse taotlemine

Algab väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse taotlemine
Autor: Postimees/Scanpix
26. märtsist 2. aprillini saab e-PRIA kaudu esitada taotlusi väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse saamiseks.

Väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetus on Eesti maaelu arengukava 2014–2020 meetme 6 “Põllumajanduslike majapidamiste ja ettevõtluse areng” alaliik.Meetme üldeesmärk on aidata kaasa  põllumajandusettevõtete mitmekesise struktuuri säilimisele. Meetme raames antakse toetust väikestele põllumajandusettevõtetele põllumajandustoodete tootmise või töötlemise arendamiseks.

19. märtsil avab e-PRIA taotluste eeltäitmise. Meetme määrus ei ole varasemaga võrreldes muutunud, tingimused toetuse saamiseks on endised. Taotlusvooru tänavune eelarve on 5 miljonit eurot.. - Seega kui soovite, et PRIA võtaks aluseks möödunud aasta majandusaruande, siis tuleb see enne taotluse esitamist äriregistrile ära esitada.

Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta MAK 2014-2020 perioodil on 15 000 eurot. Ettenähtud tähtajal saab taotleja esitada ühe taotluse, mis võib sisaldada rohkem kui üht tegevust ja investeeringuobjekti.PRIA juhib taotlejate tähelepanu määruse §-le 3: Kui äriühingust taotleja taotluse esitamisele vahetult eelnenud majandusaasta lõppes taotluse esitamise aastal ja selle kohta ei ole majandusaasata aruannet äriregistrile esitatud ning nimetatud aruande äriregistrile esitamise tähtaeg ei ole taotluse esitamise ajaks saabunud, võetakse aluseks sellele majandusaastale vahetult eelnenud kahe äriregistrile esitatud majandusaasta aruanded

Otsused kinnitab PRIA 12. juuniks.

Lisainfo toetuse kohta on leitav SIIT.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751