Lugeja küsib: Kas tänavu võib kasutada Cruiser OSRga puhitud suvirapsi seemet?

Rapsipõld  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

2017. aasta sügisel jäi kehvade ilmaolude tõttu külvamata suur osa talirapsi pinnast. See osa on plaanis asendada suvirapsiga. Suvirapsi suurimaks vaenlaseks rapsitaimede kriitilisel kasvuperioodil on maakirp ja Cruiser OSR on tuntud vahend selle kahjuri tõrjumisel.

Ka ei ole hetkel Eestis ega Euroopa Liidus saada ühtki alternatiivset preparaati, mille tõhusus oleks võrreldav selle puhtimispreparaadiga.

Hea uudis põllumehele on see, et Põllumajandusamet andis välja erandloa puhtimisvahendi Cruiser OSR piiratud ja kontrollitud kasutamiseks.

Luba kehtib 120 päeva ehk ajavahemikus 15.02.2018-15.06.2018 võivad kutselised seemnetöötlusrajatised suvirapsi seemet Cruiser OSR-ga puhtida ning põllumajandustootjad Cruiser OSR-ga puhitud suvirapsi seemet külvata.

Puhtimisloa said ainult Eesti Taimekasvatuse Instituut Jõgeval (Aamissepa 1 Jõgeva) ning Scandagra Eesti AS Elvas (Tööstuse 17 Elva).

Hea vahend maakirbu vastu

Insekto-fungitsiid Cruiser OSR on üks väheseid vahendeid vältimaks maakirbu kahjustust suvirapsi varases arengufaasis. Soodsatel tingimustel võib maakirbu kahjustus olla massiline ning rapsitaimed kriitilisel kasvuperioodil, s.o. idanemise ja tärkamise faasis, täielikult hävida.

Cruiser OSR kaitseb rapsi lisaks maakirbule ka täide ja mardikaliste ning fusarioosi, tõusmepõletiku, mustmädaniku ehk fomoosi ja kuivlaiksuse vastu.

Vaata Cruiser OSRi kasutusluba SIIT.

Jaga lugu:

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150