• 23.03.18, 13:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täiendatakse sigade Aafrika katku tõrje kehtivat regulatsiooni

Maaeluministeerium saatis eelnõude infosüsteemi (EIS) kaudu kooskõlastamiseks sigade klassikalise katku ja sigade Aafrika katku tõrje eeskirja muutmise eelnõu.
Täiendatakse sigade Aafrika katku tõrje kehtivat regulatsiooni
  • Täiendatakse sigade Aafrika katku tõrje kehtivat regulatsiooni
  • Foto: Äripäev AS
„Kuna siiani on määruse mõistetest kohati mitmeti aru saadud, siis täpsustame kehtivat regulatsiooni, et nõuded oleks selgemalt väljendatud. Uusi nõudeid eelnõuga ei kehtestata,“ ütles Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev.
„Määruse eesmärk on täpsustada ja täiendada farmidele kehtestatud bioohutusnõudeid, mis puudutavad veokite liikumist, erinevate materjalide ladustamist farmi territooriumil ning piirdeaedu,“ ütles Minjajev.
Samuti täpsustatakse jahipidamise õigust omava ja jahil osaleva isiku kohustusi metssigade jahil. „Need nõuded ei ole jahimeestele uued, kuid selguse huvides ja strateegia rakendamiseks Eesti õiguse kaudu lisatakse need tõrje-eeskirja,“ lisas Minjajev.
Muudatused:
• Muudatusega väljendatakse selgemalt nõuet, et sigu ei tohi pidada samas ruumis muud liiki koduloomadega ja välistatud peab olema ka nende omavaheline kokkupuude.• Sätestatakse loomsete kõrvalsaaduste veoks kasutatava veovahendi loomakasvatushoone tarastatud alale sissepääsu keeld.• Kehtiv punkt välistab haljassööda toomise ettevõtte territooriumile. Kuna haljassööt pole ainus võimalik nakkuskandja, vaid nakkus võib levida ettevõtte territooriumile mis tahes ladustatava materjaliga, siis täiendatakse sätet üldise keeluga, aga loetelu jäetakse lahtiseks.• Tarastamisega tuleb välistada loomapidamisettevõtte territooriumilt eelkõige metssead (sealhulgas põrsad) kui võimalikud viirust edasikandvad loomad.• Taudipunktis tuleb enne sigade hukkumist määrata nende kaal.• Sätestatakse jahil osalevale isikule desinfitseerimise nõue.• Sätestatakse, et jahijuhataja teavitab jahil osalenud isikuid sätestatud nõuetest.
Määruse eelnõu leiad SIIT
 

Seotud lood

Uudised
  • 26.03.18, 11:57
Sigade kastreerimise keeld võib kaasa tuua sigalate sulgemise laine
Ligemale kolmandik Eesti seakasvatajatest on valmis oma tegevuse lõpetama, kui Euroopa Liit peaks loomade heaolu parandamiseks keelustama kultide kirurgilise kastreerimise, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 06:54
Cordulus põlluilmajaam - targemad otsused ja kulude kokkuhoid
Baltic Agro täisautomaatne põlluilmajaam Cordulus aitab põllumehel teha õigeid valikuid - leida külviaja, jälgida taimede kasvu, kontrollida kahjureid ning koristada, kui saak on küps. Ilmastiku kohta saadud andmete kasutamine aitab suurendada põllul tehtavate tööde tõhusust, vähendada kulusid ja säästa aega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele