Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 5. aprill 2018

Prokuratuur süüdistab piimatootjat pettusele kaasaaitamises

Halinga farm
Autor: Postimees/Scanpix
Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab MTÜ-d Sökal ja selle esindajat Riivo Liini pettuse teel KIK-i toetuse saamises ning osaühingut Halinga ja selle esindajat Raul Peetsoni pettusele kaasaaitamises, vahendab ärileht.ee.

MTÜ sai 2013. aastal KIK-ilt enam kui 56 000 euro ulatuses toetust lihaveiste soetamiseks poollooduslike kooslustega maaüksuste hooldamiseks. Süüdistuse järgi saadi aga toetus pettuse teel ning 2013. ja 2014. aastal KIK-ile abikõlbulikkuse tõendamiseks esitatud dokumendid sisaldasid veiste hinna kohta valeandmeid, kirjutab ärileht.ee.

„Selleks, et saada KIK-i poolne rahastus võimalikult suures summas ning pääseda omafinantseeringu tasumisest, leppisid süüdistatavad omavahel kokku valeandmetega hinnapakkumise ning ostu-müügi lepingu esitamises, veised osteti tegelikkuses kolmandast ettevõttest oluliselt väiksema hinna eest ning müügitehing osaühinguga Halinga oli prokuratuuri hinnangul näilik,“selgitas prokurör Kaido Tuulemäe süüdistuse sisu.Keskkonnainvesteeringute keskus on esitanud tsiviilhagi kogu toetussumma ulatuses, kus hagi tagamiseks on arestitud osaühingule Halinga mõeldud PRIA pindalatoetused 56 250 euro ja MTÜ-le Sökal mõeldud pindalatoetused 55 632,61 euro ulatuses.

Allikas: ärileht.ee

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751