Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 8. mai 2018

Luigel tähistatakse Eesti lehmade auväärset II kohta Euroopas

Vasikate jootmine eelmisel aastal Luige laadal.
Autor: Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
Nädalavahetusel toimuval Luige Maaelu Näituslaadal tutvustatakse Eestis aretatavaid veisetõuge ning piimalehmade tutvustamiseks on eriväljapanek, tähistamaks 2. kohta Euroopa piimatoodangu arvestuses lehma kohta.

Eestis aretatavate veisetõugude tutvustamise korraldab Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, mille juhatuse esimees Tanel Bulitko sõnutsi on fookuses just piimaveised, kuna 2017. aasta Euroopa riikide lehmade piimatoodangust selgus, et Eesti on piimatoodangult ühe lehma kohta Euroopas teisel kohal, keskmise toodanguga 9159 kg, mis teeb 30 kg piima päevas.

Eesti piimalehmade tutvustamiseks on näituslaadal eriväljapanek. Külastajad saavad tutvuda eesti holsteini tõu aretamislooga ning näha, mida ja kui palju lehmad söövad ja joovad ning lüpsavad. “Tutvustame Eesti tõuveiste eksporti, mis on peamine Eesti ekspordiartikkel tõuloomakasvatuses,” lisas Luige Maaelu Näituslaada peakorraldaja Koit Põld, kelle sõnul on näituslaadal esindatud enamus Eestis kasvatatavatest piima- ja lihaveise tõugudest.

Luige Maaelu Näituslaat toimub 11. - 13. maini. Lisainfo www.luigelaat.ee.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751