Kui sa tahad teada, kuidas mõjutavad põllumajandusettevõtteid 2017. aastal välismaalaste seadusesse vastu võetud muudatused hooajatöötajate lühiajaliseks värbamiseks, siis kuula tasuta Äripäeva veebiseminari „Välistööjõud põllumajandusettevõttes: palkamine ja sellega seotud seadusandlus“.

- Kuidas leida hooajatöölist põllule? Foto: Postimees/Scanpix
Välistöötajate kasutamine Eesti ettevõtetes on kasvav trend. Välismaalaste tööle võtmise lihtsustamiseks on viimastel aastatel tehtud seadusandlusesse mitmeid muudatusi. Veebiseminari eesmärk on selgitada millised reeglid kehtivad ja millega peab arvestama välismaalaste tööle võtmisel, et protsess praktikas võimalikult sujuvalt läheks.
Seminaril vaatame üle, mis erisused on lühiajaliselt välismaalase tööle võtmisel ja mida pidada silmas, kui välistöötajat vajatakse pikemaks ajaks. Selgitame, kuidas välismaalaste seadust ja Euroopa Liidu kodaniku seadust praktikas rakendatakse.
Veebiseminaril käsitlemisele tulevad järgmised teemad:
· Lühiajalise töötamise registreerimise ning elamisluba töötamiseks taotlemise regulatsioon ja protsess
· Eestis elamisloa alusel juba elavate välismaalaste tööle võtmise regulatsioon välismaalaste seaduses
· Kutsuja kohustused välismaalaste seaduses
· Töötamise tingimuste rikkumise vastutus välismaalaste seaduses
· Euroopa Liidu kodanike Eestis töötamise regulatsioon
· Migratsiooninõustamine Politsei- ja Piirivalveametis
Veebiseminari viib läbi Politsei- ja Piirivalveameti arendusosakonna identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk.
Veebiseminar on põllumajandustootjatele TASUTA. Vajalik on eelnev registreerumine SIIN
Veebiseminar toimub 6. juunil kell 10.00-13.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.
Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.
Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.
Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades
[email protected] või helistades tel nr 667 0209.
Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 "Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste" meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!