Vao Agro laiendab piimatootmist

Vao Agro uue farmi avamine
Vao Agro uue farmi avamine

Eile avas Vao Agro Väike-Maarja vallas 476-kohalise kaasaegse vabapidamisega noorloomalauda ja selle juurde kuuluva 12 000 m3 mahutavusega vedelsõnnikuhoidla. Investeeringu kogumaht oli peaaegu 1 miljon eurot.

Valminud noorkarjalauda juurde kuulub uuendatud monoliitbetoonist vedelsõnnikuhoidla, mis võimaldab kõige keskkonnasõbralikumat ladustamist ning kaasaegne silohoidla. Noorkarjalauta paigaldati sõnniku kogumiseks ja eemaldamiseks kaasaegsed skreeperseadmed, jooturid, asemematid, ventilatsioonisüsteem ja LED valgustid.

Vao Agro juhi Meelis Robami sõnul on vabapidamisega laudas loodud noorloomadele oluliselt paremad elutingimused. “Nad saavad aedikutes vabalt ringi liikuda, süüa-juua ning igal loomal on oma lamamisase. Loomade söötmine toimub mobiilse söödamikseriga,” selgitas Meelis Robam.

Noorloomalauda ja vedelsõnnikuhoidla ehitaja oli Mapri Ehitus OÜ, seadmed tarnisid DeLaval OÜ ja Latter NT OÜ. Silohoidla ehitas Antaares AS.

Lisaks pea ühe miljoni euro suurusele investeeringule noorloomalauda kompleksi, valmis uus laohoone, mis tagab paremad hoiustamistingimused seemnetele, väetistele ja farmide masinapargile. Laohoone investeeringumaht oli pea 300 000 eurot ja seda finantseeriti omavahenditest. Ehitustöid teostas Mapri Ehitus OÜ.

“Mul on hea meel, et vaatamata vahepealsetele rasketele aastatele oleme suutnud oma farmide loomade arvu peaaegu kahekordistada, luua kaasaegse töökeskkonna meie inimestele ja head elutingimused meie karjale,” lisas Robam.

Kokku on viimase 6 aasta jooksul omaniku toel investeeritud kolme farmi enam kui 10 miljonit eurot, millest umbes pool on läinud loomakasvatusse ja teine pool taimekasvatusse.

Vastavatud 1-miljonilisest investeeringust oli 60% Vao Agro omainvesteering ning 40% ulatuses finantseeris projekti PRIA.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised