Autorid: põllumajandus.ee, Põllumajandus.ee • 30. mai 2018

Läänemere kalandusfoorumil vaagitakse Eesti kalalaevastiku uuendamist

Läänemere kalandusfoorumil vaagitakse Eesti kalalaevastiku uuendamist
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Täna, 30. mail toimub Tallinnas Läänemere II kalandusfoorum, mis keskendub Eesti traallaevastiku uuendamise vajadusele lähiaastatel.

“Eesti kalalaevade keskmine vanus ulatub juba üle 30 aasta. Kuigi meie traallaevastik saab praegu hästi hakkama, peame lähiaastatel hakkama rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks traallaevastikku välja vahetama,” ütles TÜ Kalanduse teabekeskuse juhataja Toomas Armulik.

Läänemere II kalandusfoorum keskendubki Eesti võimalustele ja vajadustele oma traallaevastiku uuendamisel. “Näiteks Hollandis on läbi käidud samasugune tee, kus laevastiku uuendamise käigus loodi just sealsetele vetele sobilik laevatüüp,” ütles Armulik. “Hollandi kogemus julgustab ka meid mõtlema just Eesti vetes räime- ja kilupüügiks sobiva aluse väljaarendamise peale. Konkurentsivõime säilitamiseks peavad ka meie uued traallaevad olema säästlikumad ja just Eesti oludesse sobivaimad.”

Foorumil esinevad Maailma põllumajandus- ja toiduorganisatsiooni (FAO), Islandi Ookeaniklastri, Hollandi kalalaevastik, laevaehitajate ja Eesti Kalurite Liidu esindajad. Foorumi programmi leiab www.kalateave.ee.

Konverents toimub 30. mail kell 11-17 Tallinnas hotellis Euroopa (Paadi 5). 

Foorum toimub Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskuse, Eesti Kalaliidu ja Eesti Kalurite Liidu koostöös. 

TÜ Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskus on Pärnus tegutsev kalanduse info-, koolitus- ja nõuandekeskus, mille tegevus toimub Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014–2020 rakenduskava raames. Teabekeskuse eesmärk on varustada kalandussektorit kaasaegse oskusteabe, koolituse ja nõuandega ning suurendada tarbijateadlikkust.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751