Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 19. juuli 2018
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

MES tähistab 25. tegutsemisaastat

MES tähistab 25. tegutsemisaastat
Foto: Postimees/Scanpix
Maaelu Edendamise Sihtasutusel (MES) täitub täna, 19. juulil 25 tegutsemisaastat.

MESi eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust, luues ettevõtjatele paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks ning seeläbi tõsta maaettevõtluse konkurentsivõimet. Sihtasutuse tegeleb käendamise, haldusfondide juhtimise, laenamise, maaelu maine kujundamise ning põllu- ja maamajanduslikke nõuandeteenuste pakkumisega.

Alates aastast 1993 kuni 30.06.2018: • Käendusi väljastatud summas 429 mln €, mille abil on ettevõtjad saanud pankadest laene 717 mln €• Laene väljastatud kokku 285 mln €• Ettevõtjaid on MES abiga finantseeritud kokku summas 1 mld €• Tegevusaja jooksul on olnud üle 4200 käendus- ja laenukliendi• Seisuga 30.06.2018 kehtis 989 käenduslepingut ja 390 laenulepingut

Sihtasutus tegeleb maaelu maine kujundamisega tunnustades igal aastal tublisid tegijaid ning andes välja aunimetusi:

• parim piimakarjakasvataja• parim lihaveisekarjakasvataja• parim taimekasvataja• parim maamajanduseriala õpilane• parim maamajanduseriala õpetaja• Ühekordne õppetoetus Eesti Maaülikooli ja Tehnikaülikooli maamajandusliku õppekava üliõpilasele (aastast 2012)

„MES-i tegevus on aidanud paljudel ettevõtjatel ellu viia oma eesmärgid ja unistused, mis lõppkokkuvõttes on kasulik kõigile Eesti inimestele. Majanduse areng kulgeb läbi tõusude ja mõõnade. Stabiilsema keskkonna tekitamiseks oleme loomas uusi finantseerimise võimalusi tulevikuks,“ sõnas MES juhatuse esimees Raul Rosenberg.

MES tähistaboma 25. sünnipäeva Pärnus konverentsiga „MES 25 ja Eesti võimalused globaliseeruvas maailmas“ Strand SPA & Konverentsikeskuses kell 13.00 – 17.00, kuhu on oodatud kõik huvilised ja koostööpartnerid.

19. juulil 1993. aastal loodi valitsuse otsusega Eesti Põllumajanduse- ja Maaelu Krediteerimise Fond, mida kapitaliseeriti sisuliselt OECD riikidest saadud abirahadest põllumeestele. Aastal 1996 muudeti fond sihtasutuseks ning 2001. aastal toimus ühinemine Maaelu Laenude Tagamise Sihtasutusega (Ameerika viljaabi fondi vahendid) ning uueks nimeks sai Maaelu Edendamise Sihtasutus, mille omakapital oli siis kokku 33 miljonit eurot. Tänaseks on omakapital suurenenud 41 miljoni euroni. Sihtasutus on isemajandav ja riigieelarvest põhitegevuseks vahendeid ei saa.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960