Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile määruse muutmise eelnõu, millega muudetakse maaparanduse investeeringutoetuse tingimusi.

- Muudetakse maaparanduse investeeringutoetuse tingimusi
- Foto: Pixabay
„Pikendame tegevuste elluviimise tähtaega, et toetuse saajatel oleks võimalus oma tegevused lõpetada,“ ütles Maaeluministeeriumi maakasutuspoliitika osakonna juhataja Katrin Rannik. „Tähtaja pikendamisel oleme arvestanud, et sobivaim aeg maaparandustööde tegemiseks on maikuust novembrikuuni, mil ei ole veel sügavalt külmunud pinnast ja lund.“
Muudatuse tulemusena saab maaparandussüsteemi ehitusloa taotluse ja selle uuendamiseks vajalikud dokumendid esitada Põllumajandusametile ühel ajal ehk 1. augustil. Samuti pikendatakse määruse alusel teises taotlusvoorus toetust saanud ettevõtjate ja mittetulundusühingute toetatavate tegevuste elluviimise tähtaega seniselt kahelt aastalt kahe aasta ja üheksa kuuni. Pikendamise vajaduse tingisid halvad ilmastikuolud 2017. aastal.
Pikemat tegevuste elluviimise tähtaega on võimalik kasutada vaid neil toetuse saajatel, kes on ajaks, mil taotluse rahuldamise otsuse tegemisest möödub kaks aastat, viinud kavandatud tegevused olulises osas ellu. Tegevused on olulises osas ellu viidud, kui kavandatavast investeeringust on tehtud osa, mille maksumus moodustab vähemalt 45% kogu investeeringu abikõlblikust maksumusest. Seoses 1. jaanuaril 2019 jõustunud uue maaparandusseadusega muudetakse maaparandusühistuid käsitlevaid sätteid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.