• 21.08.19, 14:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Cimbria: 2018 oli meile rekordiline aasta Baltimaades

Teraviljakäitlemisseadmete müüja Cimbria annab teada, et 2018. aastat saavad nad pidada üliedukaks: teostatud projektide arv kahekordistus eelmise aastaga võrreldes kõigis kolmes Balti riigis: Leedus, Lätis ja Eestis.
Ühistu „Šiaurės Aruodai“, kes ühendab  41 Leedu teraviljakasvatajat, kuivati valmis ka Cimbria toodetu baasil. Koguinvesteering sinna oli pea 5 miljonit eurot.
  • Ühistu „Šiaurės Aruodai“, kes ühendab 41 Leedu teraviljakasvatajat, kuivati valmis ka Cimbria toodetu baasil. Koguinvesteering sinna oli pea 5 miljonit eurot.
  • Foto: Cimbria
Pärast niisket ja keerulist koristushooaega 2017. aastal otsustasid Baltimaade põllumehed ja ühistud ning vilja kokkuostvad firmad investeerida teravilja kuivatamisse ja ladustamishoonetesse, et olla järgmiseks, käesolevaks hooajaks, valmis. Huvi teraviljakäitlusseadmete vastu oli tohutu kõigis kolmes Balti riigis - Leedus, Lätis ja Eestis.
Dotnuva Balticul, kes on Cimbria toodete edasimüüja Baltikumis, oli 2018. aasta äärmiselt töine. Projektide arv peaaegu kahekordistus võrreldes eelmise aastaga. Ettevõte rõhutab, et just Eesti oli see maa, kus valmis nende suurim kuivati. Dotnuva Baltic vastutas kogu projekti eest, alates projekteerimisest, vundamendi ehitamisest, seadmete tarnimisest, paigaldamisest ja automatiseerimisest.
LOE SAMAL TEEMAL:
Eesti kõrgeim kuivatikompleks on valmis
Lantmännen sai esimese Cimbria ökoloogilise kuivati omanikuks
Tammejuure avas Läänemaa moodsaima viljaterminali
Lisaks kuivatitele valmis Lätis ka 2 silohoidlat, kogumahuga 34 000 tonni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

2018. aastal ületas Dotnuva Baltic AUB ehitatud teraviljahoidlate koguvõimsus 135 000 tonni.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele