• 02.01.20, 10:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kanada kanepiaktsiatel oli kehv aasta

Sel aastal kanepiaktsiatesse investeerinud investorid peavad aasta lõpetama tõenäoliselt miinusega.
2018. aasta oktoobris legaliseeriti Kanadas kanepi kasutamine mõnuainena.
  • 2018. aasta oktoobris legaliseeriti Kanadas kanepi kasutamine mõnuainena.
  • Foto: AFP/Scanpix
Hiljutine langus tuli esmaspäeval, mil esimene kanepiaktsiate börsil kaubeldav fond Horizons Marijuana Life Sciences ETF langes Kanada börsil 4,8%, 8,17 Kanada dollarini, mis on fondi seni madalaim tase. Kuid fondil pole alates märtsist hästi läinud.
HMMJ sümbolit kandev ETF on 2019. aastal langenud 43% ning alates 19. märtsi tipust 65%.
Esmaspäeval langes ETF koos maailma turgudega, kuid see peegeldab ühtlasi pessimismi, mis on kanepisektorit lõppeval aastal kummitanud, kirjutab Bloomberg.

Artikkel jätkub pärast reklaami

  • Foto: Refinitiv
Oktoobris 2018 legaliseeris Kanada kanepi kasutamise mõnuainena ning aasta algas positiivselt. Kuid ettevõtted pole suutnud seatud ootusi täita ning enamasti on teatatud oodatust väiksemast müügist, jätkuvast kahjumist, seadusandlikest piirangutest ning Kanada turu aeglasest arengust.
HMMJ maksab ühtlasi ka kvartaalset dividendi. Viimane dividendimakse oli 0,26 dollari suurune, mis teeb dividenditootluseks pea 12%.
Eelmisel nädalal teatas Aurora Cannacis Inc, et ettevõtte president astus tagasi, ning Hexo Corpi teade pakkuda 15 miljonit Aurora aktsiat 14% allahindlusega süvendas pessimismi veelgi.
HMMJ hulka kuuluvad Kanada kanepiaktsiad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele