Autor: Kaspar Allik • 2. jaanuar 2020

Kanada kanepiaktsiatel oli kehv aasta

2018. aasta oktoobris legaliseeriti Kanadas kanepi kasutamine mõnuainena.
Autor: AFP/Scanpix
Sel aastal kanepiaktsiatesse investeerinud investorid peavad aasta lõpetama tõenäoliselt miinusega.

Hiljutine langus tuli esmaspäeval, mil esimene kanepiaktsiate börsil kaubeldav fond Horizons Marijuana Life Sciences ETF langes Kanada börsil 4,8%, 8,17 Kanada dollarini, mis on fondi seni madalaim tase. Kuid fondil pole alates märtsist hästi läinud.

HMMJ sümbolit kandev ETF on 2019. aastal langenud 43% ning alates 19. märtsi tipust 65%.

Esmaspäeval langes ETF koos maailma turgudega, kuid see peegeldab ühtlasi pessimismi, mis on kanepisektorit lõppeval aastal kummitanud, kirjutab Bloomberg.

Autor: Refinitiv

Oktoobris 2018 legaliseeris Kanada kanepi kasutamise mõnuainena ning aasta algas positiivselt. Kuid ettevõtted pole suutnud seatud ootusi täita ning enamasti on teatatud oodatust väiksemast müügist, jätkuvast kahjumist, seadusandlikest piirangutest ning Kanada turu aeglasest arengust.

HMMJ maksab ühtlasi ka kvartaalset dividendi. Viimane dividendimakse oli 0,26 dollari suurune, mis teeb dividenditootluseks pea 12%.

Eelmisel nädalal teatas Aurora Cannacis Inc, et ettevõtte president astus tagasi, ning Hexo Corpi teade pakkuda 15 miljonit Aurora aktsiat 14% allahindlusega süvendas pessimismi veelgi.

HMMJ hulka kuuluvad Kanada kanepiaktsiad.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751