Autor: Põllumajandus.ee • 1. juuni 2020

Meeldetuletuseks alaealiste töötamise kohta

Seekordne omapärane kooliaasta hakkab lõpule jõudma ja ees ootav suvevaheaeg ootab sisustamist. Paljud noored soovivad vaheajal minna tööle ja otsivad sobivat tööd. Paljud tööandjad on ka valmis noortele tööd pakkuma; tegevusega on alustamas malevad. Tööinspektsioon tuletab enne suurt suve ja aktiivset tööperioodi tööandjatele ning lastele ja nende vanematele meelde, mida peaks kindlasti silmas pidama.
Suveks maale tööle!
Foto: Unsplash

Sel aastal peab arvestama ka COVID-19 haigust põhjustava viiruse leviku tõkestamiseks vajalike piirangute ja nõuetega. Muu hulgas on reguleeritud ka noortelaagrite ja õpilasmalevate tegevus.

Kuni 11. juunini ei toimu noortelaagrite ja õpilasmalevate tegevust. Alates 12. juunist algab noortelaagrite ja õpilasmalevate tegevus ning järgida tuleb, et laagris ja õpilasmalevas poleks rohkem kui 300 osalejat, ühes rühmas tohib olla kuni 20 isikut ning tegevuse korraldaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Uute reeglite tõttu ei tohi unustada alaealiste töö- ja puhkeajale on kehtestatud piiranguid. Laste ja noorte tööaeg on lühendatud seetõttu, et kaitsta nende tervist ning anda koolikohustuslikule alaealisele töötajale piisavalt aega hariduse omandamiseks. Alaealise vanusest lähtudes on lühendatud täistööaeg järgmine.

* 7–12-aastasel – 2 tundi päevas ja 12 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega ning 3 tundi päevas ja 15 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul koolivaheajal.

* 13–14-aastasel või vanemal koolikohustuslikul töötajal – 2 tundi päevas (3 tundi, kui tegemist on kerge tööga kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamitegevuse alal) ja 12 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega ning 7 tundi päevas ja 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul koolivaheajal.

Alaealine ei tohi teha ületunnitööd. Koolikohustuslik alaealine ei tohi töötada ajavahemikul 20.00–6.00 ja mittekoolikohustuslik ajavahemikul 22.00–6.00. Kuni südaööni tohib töötada üksnes see alaealine, kes teeb täiskasvanud järelevalve all loomingulist tööd kultuuri, kunsti-, spordi- või reklaamialal.

Koolikohustusliku alaealise puhul tuleb arvestada ka sellega, et ta tohib töötada vaid poole koolivaheajast ja keelatud on töötada vahetult enne koolipäeva algust.

Kuigi paljudes koolides on õppetöö praeguseks lõppenud, siis ametlikult algab koolivaheaeg 10. juunil ja kestab kuni 31. augustini. See tähendab, et kuni 9. juunini tuleb alaealise tööaja puhul arvestada õppeveerandi puhul kehtestatud tööaja piirangutega.

Allikas: tooelu.ee

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960