Autor: Metsamajandusuudised.ee • 14. august 2020

KIK alustab taas poollooduslike alade taastamise ja investeeringutaotluste vastuvõtuga

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutab välja taotlusvooru poollooduslike koosluste taastamiseks ja hooldamiseks vajalike investeeringute toetamiseks. Taotluste vastuvõtt algab 28. augustil.
KIK alustab taas poollooduslike alade taastamise ja investeeringutaotluste vastuvõtuga.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Keskkonnaminister ja KIKi nõukogu esimees Rene Kokk sõnab, et poollooduslike koosluste taastamine on väga vajalik tegevus, et säilitada Eestile omast liigilist mitmekesisust ja traditsioonilist maastikku. „Seetõttu toetabki riik nende alade taastamist,“ selgitab minister. „Selleks, et taotlejal oleks lihtsam KIKist toetust küsida, jagame taastamistöödele toetust ühikhinna alusel. Näiteks toetame loopealsetel töid 1936,98 euroga hektari kohta. Samuti on laienenud toetuse saajate sihtgrupp – ootame taotlusi esitama ka eraisikuid, FIE-sid ja looduskaitsega tegelevad äriühinguid.“

Toetust saab taotleda taastamis- ja hooldustöödega seotud investeeringuteks puisniitudel, loopealsetel, lubjavaestel aruniitudel, lubjarikastel aruniitudel, nõmmeniitudel, lamminiitudel, soostunud niitudel ning liigikaitseliselt olulistel rannaaladel.

„Erisus eelmise vooruga seisneb selles, et nüüd toetame ka loomaveokäru ning -pargase soetamist – viimane on abiks väikesaartele ja laidudele loomade ja niidutehnika veoks,“ selgitab KIKi toetuste ja teenuste osakonna juhataja Antti Tooming.

Toetust saavad taotleda looduskaitsega tegelevad mittetulundusühingud, sihtasutused ja äriühingud, kohalikud omavalitsused ja omavalitsusliidud ning eraisikud ja FIE-d. FIE-d ja äriühingud saavad toetust küsida ainult taastamistöödeks. Eraisikutele antavast toetusest peetakse kinni tulumaks.

Toetuse minimaalne summa projekti kohta on 4000 eurot ja toetuse maksimaalne määr on 85% abikõlblikest kuludest. Taastamistöödeks ja taristu rajamiseks, uuendamiseks ja soetamiseks saab projekti omafinantseeringuks toetust küsida KIKi keskkonnaprogrammist (va eraisikud). Taotlus tuleb esitada koos Keskkonnaameti kooskõlastusega.

Taotlusi saab esitada alates 28. augustist E-toetuse keskkonna kaudu kuni antud vooru eelarve täitumiseni, milleks on taastamistööde puhul 600 000 eurot ja hooldamiseks vajaminevate investeeringute puhul 265 156 eurot. Taotlusvooru infopäev toimub veebi vahendusel 9. septembril. Täpsemat infot taotlemise tingimuste ja infopäeva kohta leiab KIKi kodulehelt või saab küsida projektikoordinaatorilt Aivi Allikmetsalt ([email protected], tel 627 4115).

Toetust antakse struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 meetmest „Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilitamine ning taastamine“ ning Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest. Meetme töötas välja Keskkonnaministeerium.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960