Maaeluminister Urmas Kruusel oli täna kahepoolne kokkusaamine Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse voliniku Stella Kyriakidesega. Arutelus peatuti kestlike toidusüsteemide ja uute aretustehnoloogiate, taimekaitsevahendite ning loomatervise ja -heaolu küsimustel.

- Kahepoolne kohtumine leidis aset Brüsselis toimuva Euroopa põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kokkusaamise raames.
- Foto: Maaeluministeerium
Urmas Kruuse rõhutas kohtumisel, et kestlike toidusüsteemide ülesehitamisel tuleb „Talust taldrikule“ strateegiat rakendades pöörata enam tähelepanu toidusektori konkurentsivõime säilimisele ja kogu tarneahela koostööle. „Vaja on süsteemset lähenemist eri poliitikasuundade omavahelise kooskõla saavutamiseks, selgeid kestlike toidusüsteemide definitsioone ja kriteeriume. Samal ajal peame arvestama ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtete võimekusega uusi nõudeid järgida,“ tõi Kruuse välja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Loomakasvatuses ei kao raha ainult sööda tootmisega, vaid eelkõige selle säilitamisel. Uus tehnoloogia, kus silo pakitakse kiletorusse, lubab vähendada kadusid kordades ning annab kasvatajale senisest täpsema kontrolli sööda kvaliteedi üle. Lahendust tutvustatakse peagi Maamessil Tartus ja suvel Järva PM põldude demopäeval.