Eelmisel aastal saatis amet päritoluriiki tagasi seitse koera, toidutooteid, seemneid ja taimseid saaduseid. Samuti saadeti tooteid hävitamisele.
Põllumajandus- ja Toiduameti piirikontrolli osakonna juhataja Regina Pihlaka sõnul saadeti piirilt tagasi peamiselt postisaadetisega saabunud seemned. „Kõik seemned, mis tellitakse, peavad vastama nõuetele ja seemnepartiil peab kaasas olema fütosanitaarsertifikaat. Viimase puudumine on peamine põhjus, miks seemned tellijani ei jõua,“ kirjeldas Pihlakas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kartul on Eesti põllumehe jaoks strateegiline kultuur, ent viimaste aastate ilmastikuolud, taimekaitsepiirangud ja haigustekitajate muutuvad populatsioonid sunnivad kasvatajaid seniseid praktikaid ümber hindama. Veebruari keskel Pajusis toimunud seminar tõi kokku rahvusvahelised eksperdid ja Eesti praktikud, et arutada kartulikasvatuse probleeme lehemädaniku resistentsusest tõhusa umbrohutõrjeni.