Gaur on maailma suurim uluksõraline. Foto: Unsplash
Tallinna loomaaias sündinud viie ja poole aasta vanusel lehmal nimega Agata tekkisid probleemid liiga pikaks kasvanud tagajäsemete sõrgadega ning loom ei saanud enam normaalselt liikuda. Maaülikooli veterinaarid tegid loomale anesteesia ja leevendasid looma vaevusi.
Sõravärkija liigne tagantkiirustamine võib kalliks maksma minna, sest nii jäävad vigastused kahe silma vahele, mistõttu need süvenevad ja suurendavad põletikuohtu.
Taani põllumehed on mõistnud, et terved sõrad suurendavad kasumit ning sõrgade kehv olukord on üks suurim piimalehmade madala keskmise eluea põhjustajaid. See probleem on piimatootjate jaoks üks suurimaid väljakutseid.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?