• 17.05.22, 17:29

Maaelukomisjon: mahe koolitoit vajab riiklikku toetust

Riigikogu maaelukomisjoni istungil oli tähelepanu keskmes koolieelsete lasteasutuste ja koolide mahetoidu pilootprojekt ning selle riiklik toetamine.
Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm ütles, et seni on riigi toetus mahetooraine jõudmiseks õpilaste toidulauale puudunud.
  • Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm ütles, et seni on riigi toetus mahetooraine jõudmiseks õpilaste toidulauale puudunud.
  • Foto: Andras Kralla/Äripäev
Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm selgitas, et mahedana kasvatatud põllumajandustoodang on kõige täisväärtuslikum toit noorele kasvavale kehale. „Paraku on see märksa krõbedama hinnaga, kui praegu laialt pakutav koolitoit, mis sageli koosneb poolfabrikaatidest, nisujahutoodetest ja suhkrustatud jookidest,“ märkis Tamm. Ta ütles, et seni on riigi toetus mahetooraine jõudmiseks õpilaste toidulauale puudunud. Olukorda aitab muuta mahetoidu toetuste maksmine riigieelarvest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.02.26, 15:27
Yara Akadeemia kutsub: avasta väetamise uued teadmised – järel on vaid 15 viimast kohta!
Põllumehed teavad, et edu võti peitub teadmistes. Just seetõttu kogunetakse 5.-6. märtsil 2026 Valgamaal Yara Akadeemias, et üheskoos avada põllukultuuride väetamise uued ja veel avastamata tahud. Mis kõige olulisem – osalejakohti on alles jäänud vaid 15.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele