Autor: Sirje Potisepp • 23. mai 2022

Toiduliidu juht: ma ei saa aru, kas meil on sügisel gaasi või ei ole

Eesti tarnekindluse eest vastutavate ametnike väljaütlemised on muutnud kogu tööstussektori ärevaks. Samas ei paista tulevik paljudele probleemidele vaatamata ainult mustades toonides, kirjutab Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Toiduliidu juht Sirje Potisepp
Autor: Liis Treimann

Enneolematu kriisi mõju leevendamiseks on toiduainetööstuse sektoris vaja teha mitu olulist sammu ning riigil on siin vastutusrikas roll. Esiteks tuleb kiireimas korras lahendada oma gaasiterminali küsimust. Teiseks nimetada toidutööstus ja põllumajandus elutähtsaks sektoriks ning lisada kaitstud tarbijate nimekirja. Ning kolmandaks lükata edasi rohepöördega seonduvaid suuri investeeringuid. Vastasel juhul satuvad meie toidu varustuskindlus ja julgeolek ohtu.

Juba enne sõda sattus toiduainetööstus olukorda, kus lühikese aja jooksul on tootmissisendite hinnatõus olnud ääretult järsk. Elektri hind on meie ettevõtetele tõusnud keskmiselt kolm korda, kütuse hinnatõusud on kergitanud logistikakulud kolmandiku võrra, gaasi hind on tõusnud viis korda ja kallineb veelgi, pakendid läinud poole võrra kallimaks ning nende kättesaadavus on praegu raskendatud.

Pikemalt saad lugeda Äripäevast.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616