Euroopa Liidu keskkonnaministrid arutavad Luksemburgis kliima- ja energiapaketiga „Eesmärk 55“ edasi liikumist. Eestile oluliste sõlmküsimustena on läbirääkimisel näiteks maakasutus ja metsandussektori (LULUCF) eesmärgid ja paindlikkuse saavutamine.
Euroopa keskkonnaministrid asuvad vaagima kliimapaketti
  • Foto: Pixabay
Eestit läbirääkimistel esindav keskkonnaministri kohuseid täitev maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas, et lähtub aruteludel valitsuses ja Riigikogus kokku lepitud seisukohtadest. „Eesti toetab Euroopa Liidu seatud üldisi kliimaeesmärke,“ ütles Kruuse. „Samas on oluline, et muutuste tegemisel arvestataks riikide eripäraga ning leevendataks muutuste võimalikke sotsiaalmajanduslikke tagajärgi.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.06.26, 11:16
Uus väetamisloogika aitab saaki paremini kaitsta
Eesti põllumajanduses on väetamisstrateegiad liikumas üha teadlikuma ja paindlikuma suuna poole. Yara on toonud turule uue väetise YaraMila® NPK 13-5-17, mille eesmärk on mitte ainult parandada saagikust, vaid ka muuta põllumeeste mõtteviisi väetamise ajastuse ja koguste osas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele