Soe nädal lubab hakata mõtlema maisi külvi peale ja seepärast jagavad Baltic Agro agronoom-nõustajad Annika Täkker, Helina Märtmann ja Kertrud Peensalu soovitusi maisipõllu külviks, väetamiseks ja umbrohu- ning haigustõrjeks.
Maisi külviaeg on käes.
  • Maisi külviaeg on käes.
  • Foto: Pexels
Külviks ettevalmistus. Maisi kasvatamiseks sobivad parasniisked kergema lõimisega neutraalse pH-ga mullad. Maisile sobiv mulla pH on 6–7,5. Turvasmullad ja märjad savimullad, kus põhjavesi on kõrgel, maisile ei sobi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.06.26, 11:16
Uus väetamisloogika aitab saaki paremini kaitsta
Eesti põllumajanduses on väetamisstrateegiad liikumas üha teadlikuma ja paindlikuma suuna poole. Yara on toonud turule uue väetise YaraMila® NPK 13-5-17, mille eesmärk on mitte ainult parandada saagikust, vaid ka muuta põllumeeste mõtteviisi väetamise ajastuse ja koguste osas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele