• 10.05.24, 09:53

Hiilamardikate ja kõdra-peitkärsakate bioloogiast ja tõrjest

Täna on taliraps õiepungade moodustamise faasis. Loodame, et öökülmad väga suuri kahjustusi ei teinud ja raps taastub. Külm ilm on hoidnud ka putukate aktiivsust tagasi. Kuidas seirata ja tõrjuda rapsil hiilamardikaid ja peitkärsakaid, sellest kirjutab põllumeeste ühistu KEVILI taimekasvatusspetsialist Tiiu Annuk.
Hiilamardikad talirapsil.
  • Hiilamardikad talirapsil.
  • Foto: Tiiu Annuk
Soojade ilmade saabudes peame olema tähelepanelikud ja igapäevaselt seiret tegema, kuna temperatuuri tõustes mardikate aktiivsus suureneb, ning nad võivad koonduda talirapsi õiepungadele toituma ning munema. Suuremad kahjustused tehaksegi rohelise punga staadiumis. Samuti hakkavad kõdra-peitkärsakad kogunema rapsi õitele toituma ning hiljem juba väikestesse kõtradesse munema. Kui varre-peitkärsaka vastu on eelnevalt süsteemse tootega tõrje tehtud, saab arvestada ajalist puhvrit umbes kaks nädalat. Kui raps läheb enne, hiilamardikate kogunemist õienuppudele õitsema, saame vajadusel kõdra-peitkärsakate tõrje ühildada valgemädaniku tõrjega. Siinkohal ülevaade mardikate bioloogiast, tõrjekriteeriumitest ning tõrjevõimalustest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 17:12
Dieci teleskooplaadur – innovatiivne, võimas ja ülimalt mugav
Teleskooplaadurid sobivad oma universaalsuse ja mitmekülgsuse poolest erinevatesse valdkondadesse nagu põllumajandus, ehitus, tööstus ja logistika, jäätmekäitlus, kommunaalteenused ja teehooldus, sadamad ja ladustamisplatsid, sündmused ja messid. Tehnikamüüja Forklift OÜ müügiosakonna juht Rivo Vinogradov soovitab teleskooplaaduri valikul jälgida masina võimekust ja kasutajasõbralikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele