• 22.08.24, 10:10

Põllulinnud peegeldavad muutusi meie põllumajandusmaastikul

Maaelu Teadmuskeskuse (METK) uuring "Põllulindude arvukuse ja liigirikkuse uuring 2010–2023" näitab, et lindude arvukus põllumajandusmaal väheneb samas rütmis ülejäänud Eesti haudelinnustiku arvukusega. Sellegipoolest on toetustüüpide vahel selged erinevused.
Kõige arvukamaks linnuliigiks meie põllumajandusmaastikul oli avamaastikku eelistav põldlõoke,
  • Kõige arvukamaks linnuliigiks meie põllumajandusmaastikul oli avamaastikku eelistav põldlõoke,
  • Foto: Pixabay
Uuringus analüüsiti põllulindude pesitsevate paaride ja liikide arvu piirkonniti ja toetustüüpide kaupa. Selgus, et Lõuna-Eestis on liigirikkus ja lindude arvukus kõrgem võrreldes Kesk-Eestiga. Toetustüüpidest on pesitsevate paaride arv enamikul uuringuaastatest kõrgem just mahetoetusega seotud põldudel, teisele kohale jäävad keskkonnasõbraliku majandamise toetusega seotud põllud ning oodatult madalamad loendustulemused on tavapõldudel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.03.26, 12:05
Kartulikasvatuse uus reaalsus: resistentsus sunnib põllumehi strateegiat muutma
Kartul on Eesti põllumehe jaoks strateegiline kultuur, ent viimaste aastate ilmastikuolud, taimekaitsepiirangud ja haigustekitajate muutuvad populatsioonid sunnivad kasvatajaid seniseid praktikaid ümber hindama. Veebruari keskel Pajusis toimunud seminar tõi kokku rahvusvahelised eksperdid ja Eesti praktikud, et arutada kartulikasvatuse probleeme lehemädaniku resistentsusest tõhusa umbrohutõrjeni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele