Eestimaa Looduse Fond (ELF) ootab kõiki loodus- ja maaeluhuvilisi tuleviku maaelu inspiratsioonipäevale sel laupäeval, 3. mail Vara kogukonnakeskuses Tartumaal. Osalejatel on suurepärane võimalus tutvuda ühe tõeliselt inspireeriva talunikuga, Puutsa talu perenaise, lihaveisekasvataja Airi Külvetiga.

- Juba sel laupäeval on suurepärane võimalus tutvuda ühe tõeliselt inspireeriva talunikuga, Puutsa talu perenaise, lihaveisekasvataja Airi Külvetiga.
- Foto: Eestimaa Looduse Fond
“Laupäeval on suurepärane võimalus tutvuda ühe tõeliselt inspireeriva talunikuga, Puutsa talu perenaise, lihaveisekasvataja Airi Külvetiga, kes oma tegevuses juhindub elurikkusest ja on sealjuures tuntud ja tunnustatud ka ettevõtjana. Loomakasvatuses on võimalik luua edukalt toimiv elurikkust toetav karjatamise süsteem. Selleks kasutatakse portsjonkarjatamist, kus ühe maa peal on veised, lambad või kanad vaid lühikest aega ja intensiivselt ning liiguvad siis edasi uutele aladele. See imiteerib looduslikke protsesse. Sarnaselt liikusid enne inimesi ja loomakasvatust Eesti aladel laialdaselt ringi metsikute rohusööjate karjad, luues soodsat kasvulava erinevatele teistele liikidele,” selgitas inspiratsioonipäeva eestvedaja Piret Väinsalu Eestimaa Looduse Fondist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Yara on formuleerinud YaraVita® tooted kas vesilahuse või suspensioonina, vastavalt sellele, kuidas ja mis aja jooksul on taimedele toiteelemendid vajalikud. Vesilahus tähendab seda, et toiteelemendid on vees juba eelnevalt lahustatud ning seetõttu on nad taimedele koheselt ja kiiremini kättesaadavad. Samas on nende toimeaeg tänu sellele lühem, kui näiteks suspensioonidel.