Alam-Pedja looduskaitsealal Põltsamaa ja Pedja jõe vahelistes märgades metsades algavad loodusliku veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde projekti on kogukonnale tutvustatud ning tööd ei mõjuta eramaid.
Alam-Pedja looduskaitsealal algavad märgade metsade seisundi parandamise tööd.
  • Alam-Pedja looduskaitsealal algavad märgade metsade seisundi parandamise tööd.
  • Foto: Kliimaministeerium
Taastamistööde käigus suletakse erinevate meetoditega 40 kilomeetrit kraave ligikaudu 1480 hektari suurusel alal. Vee tõstmiseks maapinnale lähemale suletakse kraavid pinnaspaisude ja plommidega, lisaks tõstetakse kraavisängi ka kraavivallid või tehakse neisse katkestusi, et võimaldada veel maastikul vabalt liikuda. Kokku ehitatakse kraavide sulgemiseks 366 pinnaspaisu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.26, 16:46
Paindlikkus Eesti taimekasvatuses: kuidas määrata ise saagi valmimise aega ja kvaliteeti
Taimede kasvatamine kiletunnelites on Eestis aasta-aastalt populaarsemaks muutunud. Võrreldes avamaaga pakub tunnelilahendus võimalust saagikoristuse algust kuni kahe nädala võrra varasemaks tuua või hoopis hilisemaks lükata. Hästi planeerides on tänu sellele võimalik saada ka saagi eest turul kõrgemat hinda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele