Komisjoni ettepanek lihtsustab raadamismääruse rakendamist
Euroopa Komisjon pakkus välja meetmed, kuidas toetada ettevõtjaid, ülemaailmselt tegutsevaid sidusrühmi, kolmandaid riike ja liikmesriike ELi raadamismääruse sujuval rakendamisel.
Määrus kehtestab rangemad nõuded näiteks palmiõlile ja liisaks veisekasvatussaaduste, kakao, kohvi, soja, puidu, kautšuki, puusöe ja trükitoodete impordile.
Foto: Pixabay
Ettepanekuga soovib komisjon tagada, et IT-süsteemid toimiksid täielikult, samuti lihtsustada aruandluskohustusi, eelkõige väikese riskiga riikidest pärit mikro- ja väikeettevõtjate jaoks. Range järelevalve samal ajal säilib.
Kui õige maatükk satub turule või hooajatöödeks on raha vaja kohe, ei pruugi pank sama tempoga kaasa tulla. Hüpoteeklaen AS-i laenuvaldkonna juhi Andrus Soodla sõnul aitab sellises olukorras sildrahastus – lühiajaline ärilaen, mis annab võimaluse tehing ära teha ja hiljem rahastus rahulikult ümber korraldada.