Regionaal- ja Põllumajandusministeerium saadab kooskõlastusringile eelnõu, millega muutub seni pilootprojektina pakutud eluaseme kaaslaen Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) püsivaks meetmeks. Kaaslaen aitab osta, ehitada või renoveerida kodu maapiirkonnas, kus kinnisvara madal tagatisväärtus võib piirata pangalaenu saamist.
Pank annab inimesele põhilaenu ja MES kuni 100 000 eurot kaaslaenu.
  • Pank annab inimesele põhilaenu ja MES kuni 100 000 eurot kaaslaenu.
  • Foto: Pixabay
Maapiirkonnas võib kodu tagatisväärtus jääda ostuhinnast või ehituskulust väiksemaks. Pank annab siis vajalikust vähem laenu ka inimesele, kelle sissetulek võimaldab tal laenu tagasi maksta. Puuduva summa peaks inimene katma oma rahaga ning kodu ostmine või ehitamine võib seetõttu ära jääda.

Seotud lood

Uudised
  • 21.07.26, 09:00
Meelis Annus: maapiirkondades püsib vajadus paindliku rahastuse järele
Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) laenu- ja käendusportfell ulatub kokku ligi 231 miljoni euroni. Sihtasutuse juhatuse liikme Meelis Annuse sõnul jätkavad maaettevõtjad ka keerulisemas majanduskeskkonnas investeerimist. „Vajadus paindlike rahastuslahenduste järele maapiirkondades püsib,“ ütles Annus.
Uudised
  • 06.04.26, 09:50
Põllumajanduse rahastus liigub piiri peal: pangad näevad riske, aga ka vajadust investeerida
Põllumajandus on pankade vaates korraga nii stabiilne kui ka kõrge riskiga sektor. Ühelt poolt on tegemist elutähtsa valdkonnaga, mille nõudlus ei kao, teisalt on riskid – alates ilmast kuni geopoliitikani – muutunud püsivaks. Märtsi lõpus toimunud Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) infopäeval tõdesid pankade esindajad, et sektor vajab jätkuvalt finantseerimist, kuid otsused põhinevad üha rangemal riskihindamisel.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele