Toiduliidu juht Sirje Potissepp rääkis, et kuigi toidutootjad on hiljutistes kriisides karastunud, ei suuda keegi täpselt hoomata, millised mõjud võivad kaasneda sõjaga. Tema sõnul saabub lõplik tõehetk sügisel, kui Ukrainas algaks tavapäraselt viljakoristusaeg.

- Toiduliidu juht Sirje Potisepp
- Foto: Raul Mee
Potisepp rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et Ukraina on olnud toidutööstuse oluline partner teravilja ja päevalilleõli pakkumises. Nüüd ei ole aga veel teadagi, kui palju Ukrainas sel aastal üldse vilja külvata saab.
Potisepp arutles ka, kas ja kuidas saaksid toidutootjad hakata kasutama rohkem Eesti põllumeeste toodangut. Samuti selgitas ta, mis olukorda on erinevad hinnatõusud toidutootjad pannud ja kuidas mõjutab turgu uue poeketi Lidli turuletulek. Juttu tuli ka toidu raiskamisest ja tööjõukriisist.
Kuula intervjuud siit:
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toiduliidu juht: sõja mõjud toidusektorile selguvad sügisel
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiljutine üldine hinnatõus, Lidl jaeketi sisenemine Eesti turule ning teiste välismaiste jaemüüjate viimase aja hoiakud teevad Eesti tootjaid murelikuks, teatas Eesti Toiduainetööstuse Liit.
Eesti toidutootjate jaoks on 2021 olnud aasta täis ebakindlust ning teadmatust, kõik tootmiskomponendid on hüppeliselt kallinenud ja samal ajal ähvardab riik uute maksudega, kirjutab toiduliidu juht Sirje Potisepp vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.