Autor: Sirje Potisepp • 30. detsember 2021

Sirje Potisepp: Poola vorst läheb veel odavamaks

Eesti toidutootjate jaoks on 2021 olnud aasta täis ebakindlust ning teadmatust, kõik tootmiskomponendid on hüppeliselt kallinenud ja samal ajal ähvardab riik uute maksudega, kirjutab toiduliidu juht Sirje Potisepp vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Toiduliidu juht Sirje Potisepp.
Foto: Liis Treimann

Kõik tootmiskomponendid on kallinenud, olgu selleks elektri hind, mis juba septembriks oli ettevõtetele tõusnud kaks ja pool korda, tänaseks kordi rohkem, või gaas, mille hinnatõus on olnud keskmiselt neljakordne. Kütuse ja pakendite kallinemine, palgakasv ja loomulikult tooraine, mis on kallinenud ligi 60 protsenti, kohati lausa kaks-kolm korda. Kuna toiduhinnad poes pole sama sammu astunud, on ettevõtete kasumid kokku kuivanud ning see seab edasised investeeringud kahtluse alla.

Mitmed Euroopa riigid räägivad oma tööstuste, sealhulgas ka toidutööstuste, toetamisest ja energia hindadele leevenduste pakkumisest. Tänu neile subsiidiumitele saab Poola vorst olema meie lettidel veelgi odavam ja Saksamaa ettevõtted võimekamad tegema kaubanduskettide omakaubamärgi toodetele pakkumisi. Meie ettevõtete konkurentsi- ja ekspordivõime on löögi all.

Pikemalt saad lugeda Äripäevast.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751