Kuigi Eesti on rohepöördega kümme aastat hiljaks jäänud, tuleb siiski põhjalikult läbi analüüsida, kuidas ka meie majandus sellest samal ajal võidaks.
Tuleb mõelda, kuidas Eesti majandus saaks rohepöördest võita, rõhutas kliimateadlane.
  • Tuleb mõelda, kuidas Eesti majandus saaks rohepöördest võita, rõhutas kliimateadlane.
  • Foto: Andras Kralla
“Seda oleks pidanud alustama 10 aastat tagasi: mõtlema, kuidas asju hästi teha, kuidas teha nii, et see annab meie majandusele ja ettevõtetele konkurentsieelise,” rääkis Cambridge'i Ülikooli kliimapoliitika uurimisgrupi juht ja Tartu Ülikooli väliskülalisprofessor Annela Anger-Kraavi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele