Teiseks on väljakutsete hulgas metsloomade uudishimu nende tehnoloogia vastu ja põllumeeste skeptilisus platvormi vastu, mille abiga saab teha täpsemaid otsuseid väetamise osas tänu reaalajas mullaandmetele.
Algne skeptilisus on küll viimaste aastate jooksul selgelt lahtunud, rääkis Paul-Techi tegevjuht ja kaasasutaja Mikk Plakk Ükssarvikute Kasvulava saates.
“Olud on ju drastiliselt muutunud. Ka selle Ukraina sõjaga oli väetiste saadavus täiesti kinni ja hinnad tõusid kolme-neljakordseks,” ütles Plakk. “Kui väetiste hinnad on ikkagi neljakordsed ja saadavus on ka piiratud, siis sa pead tõsiselt mõtema: kuhu sa paned, mida sa paned ja millal sa paned.”
Eelmisel aastal kaasas Paul-Tech investoritelt 1,4 miljonit eurot, et laieneda Briti turule ja arendada tootepakkumist.
“See aeg oligigi ääretult keeruline. Meil oli väga palju sellised huvilisi, kes olid väga huvitatud, aga keegi ei julgenud esimest sammu teha,” rääkis Plakk investeerimisringi kokku panemisest idusektori raskuste ajal.
Paul-Tech on teaduspõhine põllumajandusplatvorm, mis võimaldab põllumeestel teha täpsemaid igapäeva otsuseid tänu reaalajas mullaandmetele.
Investeerimisringi juhtis SuperAngel, kellega oli Paul-Tech suhelnud juba mitu aastat enne investeeringu kaasamist.
“Kui SuperAngel ütles, et nemad liidivad, siis kõik teised tuli riburada pidi väga kiiresti kokku. SuperAngel liidina oli väga suur validatsioon ka teiste jaoks,” ütles Plakk.
Ettevõte kasutab mullaandureid, mis on arendatud mitme põlvkonna teadusliku uurimise põhjal, et mõõta väetiste efektiivsust mullas ja anda põllumeestele ülevaadet erinevatest protsessidest mullas.
Tänaseks kasutab Paul-Techi platvormi 110 põllumeest Eestist, Soomest, Rootsist ja Suurbritanniast.