(Sisuturundus) Raskem aasta eeldab lihtsate lahenduste kasutamist

Raskem aasta eeldab lihtsate lahenduste kasutamist
Suured saagid Syngenta abiga

Madalate viljahindade ning eelmise aasta taliviljade seisukorra taustal tõotab tänavune taimekasvatushooaeg tulla tavapärasest mõnevõrra raskem. Aasta eripära arvestades pakume välja mõned lihtsamad taimekaitselahendused.

Teraviljad

Teraviljade puhul tahame rõhutada, et seemnete puhtimine on kõige odavam ja taimede varases kasvufaasis ka kõige efektiivsem haigustõrje! Korralik puhtimisvahend aitab vähendada fungitsiidiga pritsimise vajadust. Suur osa haigustekitajatest levivad seemnete, taimejääkide või mullaga, seega kui kasutate enda paljundatud seemet, puhtige seeme kindlasti. Maksimaalse kaitse annab Celest Trio 060 FS, suviviljade puhul on mõnevõrra soodsamaks lahenduseks Maxim Star. Me ei soovita kasutada väga odavaid lahendusi, kuna üldjuhul ei taga need piisavalt tõhusat ja pikaajalist kaitset.

Fungitsiididest on lihtne lahendus Tilt 20 EC. Tildi kasuks räägib loomulikult selle hind, kuid ka lai tõrjespekter, kasutusaeg teraviljade võrsumise lõpust kui õitsemise alguseni. Kui tingimused on väga soodsad jahukaste levikuks, kasutage kahe toimeainega Archer Turbo 575 EC-d. Et mõlemad tooted sisaldavad triasooli, on mõttekas kasutada mõlemat esimeses ringis paagisegus kasvuregulaatoriga Moddus Start – siis võimendavad tooted teineteise toimet ning saate kasutada madalamaid kulunorme. Kel saagiootused suuremad, samuti taliteraviljade teise ringi haigustõrjeks soovitame kasutada Amistar Xtrat, millel on lisaks rohendav ja saaki tõstev toime. Hea uudisena on Amistar Xtra tänavu saadaval ka soodsama hinnaga, kui eelnevatel aastatel!

Umbrohutõrjeks on tuntud taskukohane lahendus segu Banvel 4S 0,2 l/ha + MCPA 0,5-1,0 l/ha. Banveli suureks eeliseks on selle hind ja mõju raskestitõrjutavatele umbrohtudele. Kuna preparaati võib kasutada kuni võrsumise lõpuni, tuleks ajastamisel olla eriti tähelepanelik taliviljade puhul - praktikas kiputakse jääma hiljaks! Banvel 4S mõjub väga hästi 2,4D ja MCPA suhtes mittetundlikele umbrohtudele.

Raps

Suvirapsi planeerimisel võiks umbrohutõrje teha seguga Brasan 540 EC 1,0 l/ha + Teridox 500 EC 1,0 l/ha, juurde soovitame lisada mullamärgajat (nt Bostat 0,2 l/ha). Kui taliraps tuleb ümber külvata ja sügisene umbrohutõrje sai tehtud metasakloori sisaldavate toodetega, on see segu samuti lahenduseks. Te ei pea mulda peale pritsimist segama ning põld saab puhtaks! Kuigi preparaadid ei ole mõeldud spetsiaalselt ristõieliste tõrjeks, saate rahuldava tulemuse ka põldrõika ja -sinepi suhtes.

Rapsi fungitsiidiks sobib suurepäraselt juba mainitud Amistar Xtra, mis samaväärsete toodete hulgas hektarikulult igati konkurentsivõimeline. Pritsimine 1 kord hooajal täisnormiga esimeste õiepungade avanemisel ja tänu pikale kaitseajale on tõrjutud nii kuivalaiksus, valgemädanik kui hahkhallitus, lisaks on tootel osaline mõju fomoosile ja ebajahukastele.

Rapsi oluline kahjustaja hiilamardikas vajab selle leviku korral kindlasti tõrjet! Hiilamardikate poolt tekitatav kahju on kõige suurem roheliste õienuppude faasis, mis on ka Plenum 50 WG kasutamise aeg. Kuna Eestis on leitud resistentseid hiilamardikate populatsioone, on väga oluline kasutada vaheldumisi erineva toimemehhanismiga tõrjepreparaate. Insektitsiid Plenum 50WG on ainuke 9B gruppi kuuluv insektitsiid, mida ei ole seni naeri-hiilamardika tõrjeks laialt kasutatud ning resistentsuse tekke risk seetõttu vähemalt lähiajal ebatõenäoline. Lõppkokkuvõttes on teil ju vaja, et toode tõesti toimiks!

Soovime teile edukat taimekasvatushooaega ja loodame, et Syngenta lahendused aitavad teil saavutada paremaid tulemusi.
Lisainfot toodete kohta vaata www.syngenta.ee.
Syngenta tooteid küsige meie edasimüüjatelt, kelleks on Scandagra Eesti, Baltic Agro ja Põllumeeste ühistu Kevili.

Syngenta Eesti

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised