Ministeerium erastab põllumaad

Põllumajandusministeerium kinnitas täna
ministeeriumi bilansis oleva riigivara 2008. aasta erastamisnimekirja.

Erastamisnimekirjas on kokku 18 objekti, sh Vilmsi 53A (hetkel renditud Eesti Piimaliidule) ja Vilmsi 53G (Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda), Toompuiestee 16 (Maaleht) ja Rästa 5/12 (ministri ametikorter) kinnistud Tallinnas, teatas ministeerium.

Põllumajandusministeerium paneb erastamisele ka ministeeriumi bilansis olevad põllumaad: OÜ Hiiumaa Agrole renditud 557,5 ha Käina vallas Hiiumaal, Kehtna Mõis OÜ-le renditud 330,5 ha Kehtna vallas Raplamaal, AS Tartu Agrole renditud 3069,3 ha Tähtvere vallas Tartumaal, Piistaoja Katsejaamale renditud 296,2 ha ja OÜ Tori Hobusekasvandusele renditud 915,1 ha Vändra ja Tori vallas Pärnumaal.

Põllumajandusuuringute Keskuse Rapla vallas Raplamaal asuva peahoone osas peab põllumajandusministeerium hetkel läbirääkimisi hoone vallale üleandmiseks. Põllumajandusministeerium peab eraldi läbirääkimisi ka OÜ Tori Hobusekasvandusega rendilepingu lõpetamiseks ja kinnistute üleandmiseks Eesti Hobusekasvatajate Seltsile.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder selgitas, et paneb erastamisele kõik ministeeriumi bilansis olevad varad, mis ei ole täna ja tulevikus seotud ministeeriumi põhitegevusega. „Riigivara müügist on ministeerium planeerinud 2008. aastal saada riigieelarvesse 62,3 mln krooni”, lisas Seeder.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised