Esindatud on 50 riiki üle terve maailma, teiste seas on väljapanekuga väljas Eesti. Fookusriigiks on tänavu Šveits. Esmakordselt osaleb messil Aserbaidžaan, riikidest on suurima väljapanekuga messil väljas Venemaa.
Messile eelnenud pressikonverentsil tõdesid Saksa toiduainetööstuste ja tootjate esindajad, et konkurents põllumajandussaaduste kättesaadavuse üle muutub üha tihedamaks. Põllumajandus pole enam nö „old economy“, vaid „new economy“, muutudes ühtlasi üha huvitamaks investeerimisobjektiks, rõhutas messi avamisele eelnenud pressikonverentsil Saksa Põllumeeste Liidu esimees Gerd Sonnleitner.
Talle sekundeerinud Jürgen Abraham, Saksa Toiduainetööstuste Liidu esimees lisas omalt poolt, et 2007. aastal toimunud põllumajandustoodete hinnatõus ei jää ühekordseks sündmuseks. „Ka aastal 2008 on oodata üldist hinnatõusu, kuna maailma elanikkond kasvab edasi ning vajab üha rohkemal hulgal toiduaineid. OECD andmetel tarbib ainuüksi Hiina aastaks 2016 poole maailmas toodetavast taimeõlist. Teraviljavarud vähenevad pidevalt juba rohkem kui viimased 10 aastat ning neist piisab praegu veel vaid 57 päeva tarbeks.“
Abraham viitas sellelegi, et toiduainetööstuste ettevõtted on seisnud juba mitu viimast aastat silmitsi teravilja, õlisaaduste ja teiste põllumajandustoodete, mida on vaja toiduainete tootmiseks, märkimisväärselt tõusvate hindadega. Kõigi teraviljasortide hinnad on viimase kahe aasta jooksul rohkem kui kahekordistunud, märkis Saksa toiduainetööstuste esindaja: „Tõusvad teraviljahinnad on kaasa toonud ka loomasööda hindade suure tõusu. Taoliste arengute lõppu ei ole praegu võimalik näha. Põllumajandustooraine hinnatrend jätkab 2008ndal aastal tänu pidevalt suurenevale nõudlusele kasvutempot. Peaks pakkumine tänu halvale saagile veelgi vähenema, siis piisab juba mõnest protsendist, et hinnad edasi tugevalt tõuseksid. Me peame olema valmis tugevateks hinnakõikumisteks, ja tarbijad peavad olema valmis selleks, et toiduainete hinnad tõusevad tulevikus veelgi.“