• 08.10.09, 09:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saaremaa adrukorjajad rikuvad juba aastaid seadust

Kolmapäeval Lümanda vallamajas toimunud nõupidamisel tõdeti, et suurem osa AS-i Estagar poolt agari tootmiseks kokku ostetud vetikast varutakse juba mitmendat aastat ebaseaduslikul moel.
Saaremaal tavapärase traktori taha haagitud järelkäruga mere äärest agariku korjamine on vastuolus nii veeseadusega kui ka looduskaitseseadusega, kirjutab Oma Saar. Neist esimene keelab masinatel sõita veekaitsevööndis (20 m), teine aga ei luba agariku kogumisel kasutada ranna ja kalda piiranguvööndis (200 m) väljaspool teid ja radu mootorsõidukeid.
“Inimesed, kes adrut varuvad, on hakanud trahvi saama,” tõdes Estagari üks omanikest Tiit Sarapuu, selgitades, et kui säärane olukord kestma jääb, toob see kaasa Saaremaal üle 40 aasta vana tootmisharu väljasuremise.
90% toodangust eksportiva ettevõtte tootmistegevus esialgu siiski häiritud ei ole, sest laos seisab aastane toorainevaru.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele