8. oktoober 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Saaremaa adrukorjajad rikuvad juba aastaid seadust

Kolmapäeval Lümanda vallamajas toimunud nõupidamisel tõdeti, et suurem osa AS-i Estagar poolt agari tootmiseks kokku ostetud vetikast varutakse juba mitmendat aastat ebaseaduslikul moel.

Saaremaal tavapärase traktori taha haagitud järelkäruga mere äärest agariku korjamine on vastuolus nii veeseadusega kui ka looduskaitseseadusega, kirjutab Oma Saar. Neist esimene keelab masinatel sõita veekaitsevööndis (20 m), teine aga ei luba agariku kogumisel kasutada ranna ja kalda piiranguvööndis (200 m) väljaspool teid ja radu mootorsõidukeid.

“Inimesed, kes adrut varuvad, on hakanud trahvi saama,” tõdes Estagari üks omanikest Tiit Sarapuu, selgitades, et kui säärane olukord kestma jääb, toob see kaasa Saaremaal üle 40 aasta vana tootmisharu väljasuremise.

90% toodangust eksportiva ettevõtte tootmistegevus esialgu siiski häiritud ei ole, sest laos seisab aastane toorainevaru.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751