Eesti suurim linnulihakasvataja ja – tootja Tallegg AS avas täna lõunal renoveeritud Kaarma broilerifarmi.
AS Talleggi juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul osteti Kaarma farm neli aastat tagasi ning põhjalikud uuendustööd algasid 2011. aastal. Ettevõttel on nüüdsest kokku 6 broilerifarmi, kus kokku kasvab aastas pea 11 miljonit lindu.
Kaarma farmis võetakse kasutusele mitmed uuendused, mis puudutavad lindude paremaid pidamistingimusi ning toitmist. “Uue farmi lisandumisega paranevad lindude elamistingimused, mis tähendab seda, et ühel ruutmeetril elab 26 tibu varasema 28 asemel, kes saavad suureks 38 päevaga” ütles Soorm. Ta lisas, et tänu uuele farmile kasvab ettevõtte tootmismaht aastas pea 11 miljoni broilerini.
Teet Soorm täpsustas, et Kaarma farmis hakatakse lindude toitmisel lisaks jõusöödale kasutama ka nn “märga vilja”, mis parandab jõusööda seedimist ning vilja kuivatamine jääb ära. “Seni oleme broilerite söötmisel kasutanud granuleeritud jõusööda ja kuivatatud nisu segu. Tavaline kuivatis kuivatatud vili on kuni 14 % niiskusega. Kaarmas on võimalik kasutada nisu, mille niiskusesisaldus on kuni 24 %, “täpsustas Soorm.
Teet Soormi sõnul võimaldab Kaarma farmi broilerimaht laiendada tegevust eksporditurgudele Lätti, Leetu ja Skandinaaviasse.
AS Tallegg on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas 2011. aastal 10,1 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 23,1 mln kilogrammi linnuliha ja valmistooteid. AS Tallegg 2011. aasta käive oli 49 miljonit eurot. Ettevõttes saab tööd 430 inimest.
Seotud lood
Täna avab Eesti suurim linnulihatootja ja –töötleja AS Tallegg Väike-Maarja vallas, Lääne-Virumaal põhjalikult renoveeritud Kaarma broilerifarmi.
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele