Helir-Valdor Seeder ütles kohtumisel Saksimaa liidumaa põllumajandusministri Frank Kupferiga, et Eesti põllumeestel tasub Saksamaa põllumajandustootmisest eeskuju võtta.
„Põllumehed saavad oma toodangu väärtust tõsta eelkõige läbi töötlemise. Kõige mõistlikum on põllumajandustootjatele seda korraldada ühiselt,“ sõnas minister Seeder ning tõstis esile kohtumisele eelnenud külastust piimandusühistusse Heinrichsthaler.
Seederi sõnul on Saksamaa ühistuline tootmine suurkontsernide kõrval konkurentsivõimeline ja oma kõrge kvaliteediga Eestile eeskujuks. „Selline ühistuline ettevõte, mis toimib edukalt ühe Euroopa suurima, turumajanduslikku kontserni kuuluva piimatööstuse kõrval, on Eestile kindlasti eeskujuks. Nende trumbiks on kõrge kvaliteet nii tooraine kui lõpptoodangu puhul ja pühendumus.“
Juustutootmisega tegeleva piimandusühistu Heinrichsthaleri toodangust pool läheb ekspordiks, mis ulatub USA-st Venemaani. Ühistu tooraine kogutakse 90 piimatootjalt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Piimandusühistu külastusel andis põllumajandusminister Seeder üle Eesti Vabariigi Põllumajandusministeeriumi kuldse teenetemärgi Saksamaa Ühistute Keskliidu konsultandile Dr Edgar Spreerile, kes aastatel 1995–2005 nõustas aktiivselt piimatöötlemisettevõtteid ja põllumajandustootjaid Eestis.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder viibib Saksamaa visiidil seoses täna algava põllumajandus- ja toidumessiga „Grüne Woche“, millest Eesti võtab osa juba 20. aastat.
Seotud lood
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjas Rahvusvahelise Rohelise Nädala partnerluslepingu, mille kohaselt Eesti on 2014. aastal maailma suurima põllumajandus- ja toidumessi Grüne Woche partnerriik.
Täna, 17. jaanuaril avatakse Berliinis maailma suurim põllumajanduse, toidutootmise ja aianduse tarbijamess Rahvusvaheline Roheline Nädal (Internationale Grüne Woche). Eesti osaleb messil 20. korda.
Täna avab uksed maailma üks suuremaid toidu-, põllumajanduse ja aianduse messe Rahvusvaheline Roheline Nädal. Eesti osaleb tänavu messil juba 20. korda.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.