Üle 5000 inimese toetab karusloomafarmide sulgemist

Üle 5000 inimese on andnud allkirja karusloomakasvanduste sulgemiseks Eestis.

Reaktsioonina 17. aprillil ETV Pealtnägija saates avalikustatud kaadritele Eesti karusloomakasvanduses on tänaseks 5200 inimest allkirjastanud petitsiooni karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis. Petitsiooni algatasid liikumine Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Selts.  

"Oleme kogunud kolme nädalaga 104% esialgsest soovitud 5000 häälest. See näitab, et teema on oluline ja inimesed hoolivad," ütles Loomade Nimel esindaja Kristina Mering.

Tema sõnul töö aga siinkohal kindlasti ei lõppe. "Petitsioon jääb avatuks järgmise aasta 16. aprillini, et koguda võimalikult palju hääli ja luua tugev pinnas edasise kampaania jaoks. Allkirju plaanime koguda terve suve ka linnatänavatel, et sügisel need asjassepuutuvatele ministeeriumitele esitada," kinnitas ta.

Loomakaitse seltsi juhatuse liige Tania Selart leiab, et videotes nähtud minkide ja rebaste olukord Karjaküla farmis ilmestab veenvalt, miks tuleb tegutseda selliste asutuste sulgemise nimel. "Karusloomafarmid ei suuda täita isegi seaduses kehtestatud miinimumumnõudeid, rääkimata metsloomadele liigiomaste vajaduste tagamisest. Leiame, et keelustamisjärgne kümneaastane üleminekuaeg on piisavalt pikk ja annab kasvanduste omanikele võimaluse oma äri ümber organiseerida," selgitas ta.

 

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised