Keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo ja Lääne prefektuuri Pärnu kordoni ametnikud korraldasid eile, 4. juunil Liivi lahel ulatusliku kontrollreidi, mille käigus tuvastati mitmeid rikkumisi ja mis andis piirkonna püügitegevusest põhjaliku ülevaate.
Pärnu lahel ja Kihnu ümbruses toimunud ühisoperatsiooni peaeesmärk oli kontrollida kalapüügi seaduslikkust, sealhulgas püügil olevate püüniste nõuetele vastavust. Püügivahendite asukohad fikseeriti, nende märgistuse abil tuvastati püügiloa omanik ning võrreldi andmeid püügiloas märgitud andmetega.
Kokku kontrollisid ametnikud 277 püügivahendit. Tuvastati 14 rikkumist, sealhulgas 6 olulist rikkumist ning eemaldati püügilt 12 selguseta kuuluvusega nakkevõrku.
Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektor-nõuniku Enn Keemani sõnul seisab täpsem andmete analüüs veel ees, kuid juba praegused andmed annavad piirkonnas toimuvast püügitegevusest üsna selge pildi. " Teame, kes, kus ja milliste püügivahenditega püüab ja saame selle põhjal edaspidist järelevalvet täpsemalt planeerida," märkis Keeman.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks püüginõuete kontrollimisele jälgisid piirivalveametnikud suurreidil ka mereohutuse nõuete täitmist. Kontrolliti väikealuste päästevarustust ning veesõiduki juhtimis- ja omandiõigust tõendavate dokumentide olemasolu.
Ühisoperatsioonis osalesid lisaks Pärnumaa büroo inspektoritele ja Lääne prefektuuri Pärnu kordoni ametnikele ka Harjumaa, Raplamaa ja Saaremaa büroo inspektorid.
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.