eAgronom, põllumajandusele keskendunud kliimatehnoloogiaettevõte, mis aitab põllumeestel võtta kasutusele jätkusuutlikke põllumajanduspraktikaid, teatas uue nõukogu nimetamisest, mis tähistab olulist sammu ettevõtte strateegilises kasvus.
Nõukogu valis uueks esimeheks Renat Heubergeri. Uus esimees toob endaga kaasa laialdased teadmised jätkusuutlikkuse, kliimamõju ning riskikapitali arendamise valdkondadest.
Kui riik teeb samu asju, mida tahab ette võtta alustav firma, siis ei saa idufirmad siinsel koduturul jalgu alla, ütles põllumajandusidu eAgronom rajanud Robin Saluoks.
Tänasest asub Eesti kliimatehnoloogia ettevõtte eAgronom finantsjuhina ametisse Liis Reinhold, kes hakkab vastutama investeeringute kaasamise ja ettevõtte laienemisega seotud eesmärkide eest.
Eesti kliimatehnoloogia ettevõte eAgronom kaasas SEB Baltic Venture Debt programmi kaudu rahastuse, et kiirendada oma toodete arendust ja laieneda uutele turgudele Euroopas ja Aafrikas.
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.