Sõrra: piimakvoodi kaotamine annab arenguruumi

"Eesti piimatootmine pole Euroopa Liidu kvooti kunagi täis saanud," ütles Eesti Põllumeeste Keskliidu asepresident Jaan Sõrra.

"Ei usu, et meie põllumeest kvoodi kaotamine  kohe väga mõjutab," jätkas Sõrra. Eelmisel aastal, mil piima toodang oli rekordiline, täitis Eesti piimatööstus Euroopa Liidu poolt kehtestatud kvooti vaid 95,96% ulatuses. Eelmise aasta 1. aprillist kuni 31.märtsini 2013 koguti Eesti piimakarjadelt ligi 658 400 tonni piima.

"Piirangu kaotamine kiirendab tõenäoliselt mingil määral piimatootmise arengut," ütles Sõrra. "Vähem piire tähendab vähem muresid nende ületamise pärast ja rohkem ruumi ja vabadust tootmise laiendamiseks, mis on positiivne," lisas ta.

Sõrra arvates ei tohiks kvootide kaotamine Eesti piimatootjate konkurentsivõimekust Euroopa turul väga mõjutada, kuna meie hinnad on võrreldes Euroopa tootjatega keskmised ja alla seda.

Viimastel päevadel Euroopa Liidu põllumajandusministrite poolt arutletud ja kokkulepitud piimakvoodi kaotamine aastal 2015 ei tohiks Sõrra sõnul olla kellelegi üllatus. "Seda on Euroopa Liit juba mitu aastat plaaninud ja sellest avalikult rääkinud."

Rääkides euroopavälistest turgudest leidis Sõrra, et Hiina võib küll tunduda attraktiivne, kuid selle põhivajaduste täitmiseks on Eesti tootjatel palju arenguruumi. "Meie tootmismahud on nende nõudluse täitmiseks praegu liiga väiksed," ütles ta. "Kui, siis ehk võiks mõne niððitootega sinna minna," lisas Sõrra.

 

Osale arutelus

  • Kadri Jakobson

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised