Ökosahver: inimeste tervis olulisem kui kasum

Ökosahver OÜ üks omanikest Merit Miku sõnul on raha teenimiseks muud valdkonnad kui mahetoidu müümine.

"11 aastat tagasi oli mahetoitu võimatu kuskilt osta ja siis meil tekkis idee teha ettevõtte," rääkis Mikk. "Tol ajal pidi mahetoidu ostmiseks minema tallu. Siis ei saanud kasumist rääkida."

Miku idee oli teha mahetoitu kättesaadavaks."Toona ma olin seotud ka erinevate mahepõllundusorganisatsioonidega, kus tutvustasime, kuidas mahepõllundusega tegeleda ja alustada. Mahepõllumeestel aga tekkis küsimus, kuidas ja kuhu seda toodangut müüa," sõnas Mikk.

Siis tekkiski mõte luua mahepood. "Algne idee oli kohalikele mahetootjatele pakkuda võimalust oma toodangut turustada. Reaalsus on kahjuks see, et kohalikku mahetoitu ei ole nii palju ning suures osas peame müüma imporditud mahetoitu," lausus Mikku.

Ökosahver proovib kohalike mahetootjatele anda seda väljundit  turundada ja müüa oma toodangut. Tooteid, mida ei ole Eestist saada, neid imporditakse.

"Kui tahta raha teenida, siis selleks on teisigi võimalusi kui mahetoitu müüa," tõdes Mikk.

Mahetoit on Miku sõnul aina populaarsem, sest inimestel on tervise- ja keskkonnateadlikus tõusnud.  "Esimese ostupõhjusena tuuakse tervist ja tahetakse toitu, kus ei ole sünteetilisi lisaaineid," märkis Mikk. "Samuti on oluline nende jaoks keskkonnaaspekt ja hea maitse."

Äripäev uuris ettevõtjatelt, mis on nende ettevõtte eesmärk.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised