Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus esindab Eestit täna Luksemburgis algaval Euroopa Liidu kalandusnõukogu istungil, kus üheks olulisemaks teemaks on 2014. aasta Läänemere kalapüügivõimalused.
„Kalastiku olukord on küll paranenud, aga sellest hoolimata on Euroopa Komisjoni esialgne ettepanek näiteks kilu püügikvooti 11% võrra vähendada. Eesti aga sedavõrd järsu vähendamisega nõustuda ei saa,“ ütles keskkonnaminister.
Möödunud aasta läbirääkimistel saavutas Eesti väga hea tulemuse. Käesoleval aastal võib Läänemerest kilu püüda 28 634 tonni ja räime Läänemere avaosast 10 131 tonni. Liivi lahest võib räime püüda 14 120 tonni.
Turska saavad Eesti kalurid püüda 1572 tonni. Läänemere avaosas saab lõhet püüda 2291 ja Soome lahes 1581 isendit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kümne kuu eest ostsid üks Hiiumaa ja kaks Saaremaa firmat ühiselt Soome suurima räimesadama-kalatööstuse Turu saarestikus. Täna ütlevad nad, et see oli õige käik.
Sadakonnale meremehele tööd andev Eesti krevetipüügifirma AS Reyktal kuulub siinsete palgamaksjate tippu – ühe töötaja kohta arvestatud keskmine kuu brutopalk oli ettevõttes mullu ligi 3500 eurot.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.